
2 квітня Китай проводить навколо Тайваню другий день військових навчань із кодовою назвою Strait Thunder-2025A.
Біля острова вже зафіксували 76 військових літаків і 15 військових кораблів КНР, повідомляє Reuters.
"Військові навчання біля Тайваню зосереджені на відточенні здатності блокувати острів, та на здатності завдавати точних ударів", - заявляє китайська сторона.
Ці навчання відбулися на тлі посилення китайської риторики проти президента Тайваню Лай Чінг-те, якого офіційний Пекін напередодні назвав паразитом. Також вони відбулися після візиту міністра оборони США Піта Гегсета в Азію, під час якого американський чиновник виступав із критикою на адресу Пекіну.
Китай, який називає Тайвань своєю територією, неодноразово засуджував Лая як "сепаратиста". Лай при цьому відкидає претензії Пекіна на суверенітет і наголошує, що лише народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.
В китайському військовому командуванні розповіли, що навчання проводилися в середній і південній частинах Тайванської протоки. Деякі з віддалених островів Тайваню знаходяться всього за декілька кілометрів від Китаю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Друзі назавжди" - Китай зробив нову заяву про РФ
"Навчання зосереджені на темах ідентифікації та перевірки, попередження та вигнання, а також перехоплення та затримання з метою перевірки можливостей військ щодо регулювання та контролю території, спільного блокування та контролю, а також завдання точних ударів по ключових цілях", - йдеться у повідомленні Міноборони КНР.
Тим часом високопоставлений представник служби безпеки Тайваню повідомив, що в середу вранці у зоні реагування острова перебувало понад 10 китайських військових кораблів.
"Берегова охорона КНР бере участь у навчаннях переслідування", - зазначив він.
У середу Міністерство оборони Тайваню заявило, що за попередню добу було виявлено 76 китайських військових літаків і 15 китайських військових кораблів, які діяли навколо острова.
Учора Китай почав поблизу Тайваню масштабні навчання ракетних, сухопутних та військово-морських сил.
Китайські військові наголосили, що мета цих навчань - бути суворим попередженням та потужним стримувальним фактором проти незалежності Тайваню.
Одразу після оголошення про початок навчань у КНР були опубліковані кілька пропагандистських відео, на яких президента Тайваню зображують у вигляді жука-шкідника, якого китайськими паличками утримують над охопленим вогнем Тайванем.
Водночас у Міноборони Тайваню активували свої наземні ракетні системи й розгорнули бойові судна та літак у відповідь на наближення до острова авіаносної групи Пекіну.
Китай провів кілька серій таких навчань поблизу Тайваню відтоді, як президент Лай Чінг-те обійняв посаду в Тайбеї майже рік тому. Пекін розглядає острів, де проживає близько 23 млн людей, як свою територію, яку зрештою необхідно взяти під контроль. Зокрема силою, якщо буде необхідність.
США тим часом є головним гарантом безпеки Тайбея і юридично зобов'язані допомагати Тайваню захищати себе.
Коментарі