Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин провів військові навчання та закликав свої війська бути готовими "дати гідну відсіч і стримати військові дії ворогів".
Це один з елементів підготовки Китаю і США до глобального протистояння. Про це Gazeta.ua розповів політолог-міжнародник Олексій Їжак.
"Мені здається - це загальна тенденція. За великим рахунком, Китай і США готуються до великої війни. Хоча, звісно, вона не обов'язково станеться. Чергова хвиля пройшла після обрання глави Китаю. Він у перших своїх промовах називав США ледве не ворогом. Штати намагаються тиснути на Китай. КНР спирається на ідеологічну ескалацію всіх своїх сателітів - від Володимира Путіна до Ким Чен Ина, щоб показати: Китай в цьому протистоянні не один", – сказав Їжак.
Ця війна зараз неможлива, але що буде в майбутньому – питання відкрите, додав політолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми помремо?" – як правильно відповідати дітям на питання про агресію РФ
"Всі чекають поки завершиться російсько-українська війна, а потім стане зрозуміло чи це можливо. Поки що Китай почати конфлікт не може. Але варіанти завершення російсько-української війни різні, і Китай може значної мірою впливати на це. Наприклад, може взагалі Росії нічого не давати, або щось дати. Корея Північна могла щось не давати, але все-таки дала боєприпасів", – каже Їжак.
Наразі це така гра на публіку, але з великою небезпекою, пояснює політолог.
"США не знімають питання про постачання Росії зброї з боку Китаю. Якщо все таки Пекін наважиться, то це призведе до кардинальних змін у цій війні. Як Штати наголошують, це питання обговорюється, але немає будь-яких ознак, що рішення прийнято. Але в будь-якому разі, якщо таке озброєння потрапить в Росію, все ж таки перед цим має відбутися візит Сі Цзинпіна в Москву. Росіяни говорять, що цей візит має бути, але Китай не підтверджує. Багато невизначеності, але можу сказати, що загроза існує. Бо від Китаю багато чого залежить", – додає Їжак.
10 березня стало відомо, що північнокорейський лідер Кім Чен Ин провів військові навчання та закликав свої війська бути готовими "дати гідну відсіч і стримати" військові дії ворогів КНДР, які, за його словами, здійснюють "всілякі більш шалені кроки з підготовки до війни". Він сказав, що фронтові підрозділи повинні вдосконалювати свої можливості для виконання двох основних "стратегічних місій, тобто, по-перше, стримування війни і, по-друге, перехоплення ініціативи у війні".
Раніше Сі Цзіньпін знову став лідером сучасного Китаю. Політик отримав безпрецедентний третій термін голови КНР.
Коментарі