Ексклюзиви
четвер, 18 липня 2024 17:07

До комюніке Саміту миру вже приєдналися 87 країн

До комюніке Саміту миру вже приєдналися 87 країн
Представники 87 країн підписали підсумкове комюніке Саміту миру, що пройшов у Швейцарії. Фото: ukrinform.ua

Нові держави продовжуються приєднуватися до спільного комюніке за результатами Саміту миру у швейцарському Бюрґенштоці.

Підсумковий документ уже підписали 87 країн. Про це заявила президентка Швейцарії Віола Амгерд під час відкриття 4-го саміту Європейської політичної спільноти у Бленгеймському палаці у британському Вудстоку, повідомляє Укрінформ.

"Незважаючи на різні точки зору, які були висловлені у Бюрґенштоці, нам вдалося дійти згоди щодо спільного бачення. Це бачення полягало у створенні нового світу для всіх нас. Це бачення підсумовано в Бюрґенштокському комюніке, яке на сьогоднішній день підписали 87 країн. Інші країни продовжують підписувати комюніке, навіть деякі з них не були присутні на саміті", - сказала президентка.

За її словами, текст Бюрґенштокського комюніке "може стати основою для подальших дискусій".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МЗС Швейцарії Кассіс розповів Лаврову про Саміт миру

"Завдяки саміту нам вдалося зробити перший крок на складному шляху до мирного процесу. Наразі ми обговорюємо з Україною та ключовими партнерами, якими можуть бути наступні кроки. Ми працюємо над тим, щоб використати і підтримати імпульс для розробки конкретних кроків, у тому числі з питань, визначених у Бюрґенштокському комюніке", - сказала Амгерд.

Вона також наголосила, що будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок "має бути безпечним, надійним, захищеним та екологічно обґрунтованим". А продовольча безпека в жодному разі не повинна використовуватися у якості зброї. Напади на торгові судна і цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.

"По-третє, всі військовополонені мають бути звільнені. Усі депортовані та незаконно переміщені українці мають бути звільнені. Всі українські діти і всі інші українські цивільні особи, які були незаконно затримані, повинні бути повернуті в Україну", - наголосила Амгерд.

Вона запевнила, що Швейцарія готова й надалі відігравати активну роль у цьому процесі.

"Ми особливо зосередимося на зміцненні мостів, які нам вдалося побудувати з Глобальним Півднем та Китаєм. Ми отримуємо дуже позитивні відгуки про саміт, навіть від колег з Глобального Півдня, які досі утримувалися від підписання Бюрґенштокського комюніке. Зараз важливо достукатися до них, взяти до уваги їхні занепокоєння і мотивувати їх приєднатися до Бюрґенштокського комюніке", - додала президентка.

Україна планує підготувати до другого саміту миру план, який буде містити 10 пунктів формули миру, сказав президент Володимир Зеленський.

За його словами, "представники Росії повинні бути на другому саміті".

Зараз ви читаєте новину «До комюніке Саміту миру вже приєдналися 87 країн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути