
Група хакерів Prana Network зламала поштові сервери іранської компанії IRGC Sahara Thunder, на яких знаходився масив даних про виробництво ударних безпілотників Shahed-136 для Російської Федерації.
Про це з посиланням на відповідні дані повідомив "Мілітарний".
Серед отриманої документації по локалізації виробництва іранських ударних безпілотників в особливій економічній зоні "Алабуга" РФ, знайшлись відомості про переговорний процес, де зазначались об'єми випуску і вартість дронів.
У документах напряму не називається тип продукту, що виготовляється. Безпілотники значаться у документах під спеціальним шифром як "моторная лодка типа Dolphin 632".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада ЄС продовжила санкції проти Росії
Іранською стороною було озвучено стартову вартість 23 млн рублів за одиницю ($375 тис.), згодом росіяни та іранці домовились про 12 млн рублів за борт при замовленні шести тисяч одиниць ($193 тис.) або 18 млн рублів ($290 тис.) при замовленні двох тисяч одиниць.
Загальна ціна контракту на виробництво, включаючи передачу технологій, обладнання, шести тисяч комплектів БПЛА, програмного забезпечення, склала 108,5 млрд рублів ($1,7 млрд).
Згідно з планами країни-агресорки на 2023 рік, за повної локалізації виробництва та мінімальним постачанням компонентів з Ірану прогнозована собівартість "шахеда" становитиме 4,4 млн рублів ($48,8 тис.) за одиницю.
"Однак це лише прогноз який може мати відхилення у випадку змін у плануванні та виробництві", - пише "Мілітарний".
Повідомляється, що вартість реалізації "шахеда" - ціна, за якою вони будуть передані замовнику, складатиме 14,9 млн рублів ($165,5 тис.).
Такий розрив може бути пов'язаний із закладеними виплатами за лінцензійне виробництво, додатковими витратами.
Згідно з іншими оприлюдненими документами, принаймні частково РФ проводить фінансові операції і платежі з Іраном у золоті.
Зокрема, організація "Алабуга Машинери" у лютому 2023 року передала іранській Sahara Thunder понад 2 067 795 грамів золота у злитках, ймовірно, в якості оплати товарів та послуг.
З початку цього року російські війська випустили по Україні понад 330 ракет і близько 600 безпілотників. Потрібен достатньо потужний повітряний щит, сказав президент Володимир Зеленський.
З 24 лютого 2022 року Сили оборони України знищили 3095 ударних БпЛА Shahed-136/131 із 3940, якими атакували росіяни, повідомив наприкінці грудня командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук.
Коментарі