Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш закликав всі країни світу оголосити "надзвичайний стан клімату".
Про це він заявив під час онлайн-саміту з нагоди п'ятої річниці Паризької кліматичної угоди. На думку генсека ООН, глобальний надзвичайний стан має тривати, поки не буде досягнута нейтральність вуглецю, а викиди парникових газів в атмосферу не скоротяться до нуля, пише "Радіо Свобода".
У саміті взяли участь лідери з понад 70 країн, які обговорили амбітні плани боротьби із глобальним потеплінням.
Відзначається, що канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла виділити понад 600 мільйонів доларів на підтримку глобальних зусиль у боротьбі зі зміною клімату, заявивши, що "всі держави повинні мати можливість фінансувати необхідні інвестиції на захист клімату", а глава Китаю Сі Цзіньпін заявив, що його країна скоротить викиди на 65% до 2030 року порівняно з рівнем 2005 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розвіяли популярний міф про глобальне потепління
Також в ООН заявили, що на планеті потеплішає більш ніж на 3°C. Середня світова температура може зрости більш ніж на 3°C і це незважаючи на те, що "завдяки" пандемії вдалося домогтися скорочення викидів парникових газів.
Кліматична ситуація у світі досягла критичної позначки, зокрема через діяльність людини. Від змін клімату страждають не тільки флора і фауна, але й самі жителі Землі. Тому екологи та науковці з різних країн світу закликають лідерів негайно вжити активних заходів. Також вчені пропонують і свої альтернативні рішення для поліпшення ситуації. Так, фахівці з кліматичної інженерії Університету Вашингтону пропонують розпорошувати солону воду в повітря, щоб морські хмари відбивали більше сонячних променів для того, щоб призупинити глобальне потепління.
Коментарі