В Австралії фермери спалюють урожай, щоб зупинити навалу мишей.
Фермер 63-річний Колін Тінк займається сільським господарством усе життя й ніколи не стикався з такою навалою мишей, що спустошує зараз зернові регіони в Австралії. Про це пише Independent.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У країні нашестя мишей – їдять урожай, кусають людей
Спочатку в країні тривалий час була посуха. Коли торік, нарешті, почалися дощі, Тінк подумав, що все налагоджується. Дощ призвів до рекордних врожаїв у весняні й літні місяці - з вересня до березня в Південній півкулі весна й літо. Силоси були переповнені зерном, а сараї сіном. Тінк виростив достатньо сіна, щоб годувати худобу два роки. Потім з'явилися миші. Їх десятки або сотні тисяч.
Паразити зариваються в сіно й зерно. Те, що вони не їдять, псується, оскільки їхня сеча стікає через тюки. Він змушений був спалити частину зіпсованого врожаю.
Також нещодавно Тінк зробив гігантську мишоловку з транспортного контейнера. Він заманює мишей у неї, розсипаючи зерно підлогою, і вони не можуть вибратися. Потім Тінк або його онук 5-річний Джок змітають мишей мітлою у велику калюжу з водою, розташовану біля відчиненого кінця контейнера. Гризуни кидаються у воду з рідиною для миття посуду й швидко тонуть. У перший вечір зловили 7 тис. мишей. На наступну ніч 3 тис. Тепер у середньому приблизно 1 тис. за ніч.
Кожні 10 років Австралія потерпає від нашестя мишей. Деякі старші фермери згадують 1970-ті, коли здавалося, що земля рухається, вона була настільки щільно забита мишами. Одним із чинників цього є зміна методів ведення сільського господарства. Щоб підтримувати вологість у посушливому ґрунті, фермери садять нові культури прямо на старі стебла, залишені в землі. Це означає, що в мишей більше їжі.
Уряд видав 5 тис. л смертельної приманки - бромадіолону. Учені побоюються, що отрута може вбити також інші види живності: орлів, сов, змій і великих ящірок, які харчуються мишами.
Миші також переносять віруси, потенційно смертельні для людини. Органи охорони здоров'я заявляють, що кількість випадків лептоспірозу - грипоподібного захворювання, яке може призвести до менінгіту, ниркової недостатності, кровотеч і респіраторних ускладнень, подвоїлася 2021 року порівняно з тим же періодом торік.
Через брак пасток фермерам довелося придумувати власні системи для виловлення мишей. Вони виготовляють імпровізовані пастки з бочок і відер.
На австралійському острові Тасманія тисячі плавців відзначили голим запливом найкоротший день у році - 21 червня. У Південній півкулі зараз зима і температура води була + 3°С. Це традиційний місцевий заплив Dark Mofo Nude Solstice Swim. майже 1,5 тис. дорослих людей скористалися шансом для масового купання.
Коментарі