
У Японії стартували дослідження з виробництва електроенергії з непотрібного снігу.
З метою забезпечення відновлюваного джерела енергії місто Аоморі на північному сході країни, де щороку випадає багато снігу, в грудні розпочало випробування в басейні покинутої початкової школи з метою вивчення можливості виробництва енергії шляхом використання різниці температур між накопиченим снігом і навколишнім повітрям, пише Кyodo News.
"Виробництво електроенергії з накопиченого снігу останнім часом привертає увагу як екологічно чисте, дешеве і безпечне джерело енергії. У спільному проєкті місцевий ІТ-стартап Forte Co й Університет електрозв'язку в Токіо прагнуть живити турбіну енергією, яка виробляється, коли рідина, охолоджена накопиченим снігом, потім випаровується завдяки теплу навколишнього повітря", ‒ ідеться у повідомленні.
В Аоморі великі обсяги снігу скидаються в море після того, як їх збирають снігоочисники. У попередньому фінансовому році, який закінчився в березні минулого року, після сильних снігопадів витрати на прибирання снігу зросли до рекордних 5,9 млрд єн ($44,6 млн).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японія заявила про найбільше нарощування військової сили з часів Другої світової
16 грудня близько 10 працівників компанії Forte розмістили ізоляційні матеріали всередині басейну. Перед початком виробництва електроенергії навесні будуть проведені подальші дослідження щодо збереження снігу, а також кількості електроенергії, яка може бути вироблена.
Проблема полягає у пошуках великомасштабного об'єкту для зберігання снігу, а також забезпеченні підігрітого повітря в холодну пору року. Для отримання великої різниці температур компанія розглядає можливість використання тепла гарячих джерел.
"Таке поновлюване джерело енергії унікальне для регіону з великою кількістю снігу. Це призведе до створення нової індустрії", ‒ заявив очільник компанії Forte Дзюн Касай.
19 грудня Японію накрив потужний снігопад. Понад 18 тис. людей у північних районах країни залишилися без світла та тепла. У префектурі Фукусіма лише за 12 год. випало понад 50 см снігу.
Коментарі