Спікер Палати представників США Майк Джонсон закликав президента Володимира Зеленського негайно звільнити посла України у Штатах Оксану Маркарову.
Джонсон звинуватив її в ненадійності та неефективності як дипломата. Про це йдеться у листі спікера направленому главі української держави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Володимир Зеленський зустрівся з представниками влади Пенсильванії
Він заявив, що візит Зеленського на збройовий завод у вирішальному в президентських перегонах штаті Пенсильванія був політично вмотивованим і покликаним допомогти демократам на виборах. А республіканців туди не запросили нібито навмисно. Тож після того, як Маркарова організувала такий захід, вона втратила довіру до себе у республіканців, вважає Джонсон.
Він нагадав слова Зеленського про те, що українці намагалися уникати "потрапляння в пастку американської внутрішньої політики" та "впливу на вибір американського народу" напередодні виборів у листопаді.
"Очевидно, що ця мета була залишена на цьому тижні, коли пані Маркарова організувала захід, на якому ви відвідали американське виробниче підприємство. Цей об'єкт розташований у політично суперечливому штаті, керований топовим політичним союзником Камали Гарріс, і не включав жодного республіканця, оскільки - навмисно - жодних республіканців не запросили", - зазначив він.
На його переконання, цей тур "був явно партійним заходом на підтримку демократів і є явним втручанням у вибори".
"Підтримка завершення війни Росії проти України залишається двопартійною, але наші відносини стають невиправдано напруженими та невиправдано псуються, коли кандидати, що очолюють республіканський президентський квиток, стають мішенями в медіа від офіційних осіб вашого уряду. Такі інциденти не можуть повторюватися. Дякую за вашу оперативну увагу до цього питання, і я сподіваюся, що ви негайно вживете відповідних заходів", - додав він.
Президент Володимир Зеленський 22 вересня має відвідав завод боєприпасів у Пенсільванії, США.
Цей завод виробляє одні з найбільш критично необхідних боєприпасів для українських військ.
У квітні Палата представників Конгресу США схвалила допомогу Україні. Згодом за допомогу проголосував Сенат. Президент США підписав закон, який передбачає виділення $60,8 млрд для допомоги Україні.
13 червня Зеленський і Байден підписали угоду з безпеки, розраховану на 10 років.
Коментарі