23 квітня до мітингарів у столиці Вірменії Єревані приєдналися кілька десятків людей у військові формі.
Місцеві ЗМІ повідомляють, що це військовослужбовці та ветерани. Серед них є підполковник вірменської армії, повідомляє "Радио Азатутюн".
Військові заявили, що вони єдині зі своїм народом. Стали в голові колони демонстрантів, щоб захистити їх у можливих зіткненнях з поліцією, повідомляє Panarmenian.
Середи ветеранів - учасники Квітневої війни в Нагірному Карабасі - конфлікту в Нагірному Карабаху, який тривав 3 дні на початку квітня 2016 року.
Міноборони Вірменії засудило участь військовослужбовців миротворчої бригади в акції опозиції. Військові для участі в мітингу "самовільно залишили військові частини". Проти них пообіцяли вжити заходів. Розглядають участь підлеглих як грубе порушення принципу невтручання збройних сил у політичні процеси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести в Єревані: кількість затриманих зросла
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія дуже уважно спостерігає за тим, що відбувається у Вірменії. Проте не втручатиметься.
"Чому Москва повинна втручатися? Гіпотетичні міркування недоречні. Це виключно внутрішня справа Вірменії", - цитує Пєскова "РБК".
На території Вірменії в місті Гюмрі знаходиться російська військова база. З питаннями про введення особливого режиму Дмитро Пєсков порадив звернутися в міноборони РФ.
Акція протесту в Єревані триває з 13 квітня через конституційну реформу, згідно з якою була змінена форма правління. Ключовою персоною в країні стає прем'єр-міністр. 17 квітня парламент Вірменії обрав екс-президента Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У той же день лідер опозиційної партії "Громадський договір" і голова парламентської фракції "Елк" Нікол Пашинян оголосив про початок безкровної "оксамитової" революції.
Коментарі