США та Румунія виступили проти проекту "Північний потік-2", за яким природний газ мають транспортувати з Росії до Німеччини дном Балтійського моря.
Про це йдеться у заяві президентів двох країн, зробленій за підсумками зустрічі в Білому домі, передає "Європейська правда".
"США та Румунія визнають, що енергетична безпека є національною безпекою. Ми наголошуємо на нашій опозиції "Північному потоку-2" та іншим проєктам, які роблять наших союзників і партнерів енергетично залежними від Росії", — ідеться у тексті.
Декларується, що поклади природного газу Румунії дозволяють "нарощувати добробут" обох країн і підвищують енергетичну безпеку Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вдарять санкціями по "Північному потоку-2"
Проект "Північного потоку-2" — це прокладання двох гілок газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його збираються запустити наприкінці 2019 року. "Північний потік-2" розширює "Північний потік", який прокладено паралельно.
Проект підтримують Німеччина, Нідерланди, Франція, Австрія. Противники — Польща, країни Балтії, Данія. Якщо потік збудують, Україна втрачатиме $3млрд щорічно від утрати транзиту газу до ЄС.
Президент Володимир Зеленський сподівається на допомогу президента США Дональда Трампа у протидії будівництву газопроводу "Північний потік-2".
Коментарі