На Росію чекає дефолт уже 4 травня. Водночас російська влада відчайдушно намагається знайти альтернативу.
Комітет із кредитних деривативів заявив, що платіж у рублях є потенційним дефолтом, повідомляє Bloomberg. Це підживлює консенсус, який зростає, щодо того, що РФ, можливо, відмовилася від своїх боргових зобов'язань.
"Якщо Росія відмовиться провести до 4 травня виплати за державними облігаціями у твердій валюті замість рубля, на неї чекає дефолт. Країна все ще може запобігти цьому. Кремль зараз вивчає методи перенаправлення платежів через місцеві установи й навіть свого клірингового агента. Але залишається незрозумілим, чи мають ці зусилля шанси на успіх і чи допоможуть такі кроки країні уникнути дефолту", - ідеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РНБО спростувала заяви Росії про успішне подолання санкційного тиску
Іноземні банки та платіжні агенти блокують платежі за російськими корпоративними облігаціями.
Після оголошення дефолту всі кредитори вимагатимуть повернення своїх боргів у Росії. А після того, як країна-агресор відмовиться платити, всі вони підуть до судів. Далі розпочнеться процедура арешту та продажу всіх активів РФ за кордоном.
Агентство кредитних рейтингів Standard & Poor's повідомило, що РФ намагалася заплатити в рублях за дві номіновані в доларах облігації з терміном погашення 4 квітня.
Агентство зазначило, що це означає "вибірковийу дефолт", оскільки інвестори навряд чи зможуть конвертувати рублі в "долари, еквівалентні сумам, які зазначені спочатку". Вибірковий дефолт оголошується, коли підприємство не виконало умови щодо конкретного зобов'язання, але не стосовно всього свого боргу.
13 квітня міністерство фінансів Російської Федерації відмовилося визнавати дефолтом виплату за євробондами в рублях.
Коментарі