Країни НАТО дотримуються різних позицій щодо того, чи варто вести діалог з президентом Росії Володимиром Путіним щодо врегулювання ситуації в Україні.
В Альянсі також по-різному дивляться на те, яку зброю відправляти в Україну, пише Bloomberg з посиланням на джерела, обізнані про хід обговорень "по обидві сторони Атлантики".
"Ті, хто підштовхуватиме Україну до мирної угоди без повного виведення російських військ, служать Путіну. А ті, хто звертається до російського диктатора, часто роблять це виключно в цілях своєї кампанії всередині країни", - вважає дипломат однієї зі східноєвропейських країн-членів НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bloomberg припиняє роботу в Росії та Білорусі
Франція і Німеччина, зокрема, вважають, що потрібно якомога швидше домогтися припинення вогню, а вже потім вимагати виведення російських військ з України. Вони виступають за діалог.
Інші члени НАТО вважають, що діалог Парижа та Берліна з Москвою контрпродуктивний і може "зіграти на руку Путіну", йдеться в одному з документів.
Мова, зокрема, про Велику Британію, Польщу та низку країн Східної і Центральної Європи, за винятком Угорщини. Вони налаштовані до переговорів скептично, оскільки вважають, що Путін всерйоз не розглядає питання укладення мирної угоди.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував президента Франції Еммануеля Макрона за його позицію щодо війни Росії проти України. Німеччина, на його думку, також намагається знайти баланс між Росією та Україною.
Коментарі