четвер, 10 березня 2022 03:30

Спецтема: Війна Росії проти України

Чехія хоче заборонити Z-символ російських окупантів

Чехія хоче заборонити Z-символ російських окупантів
Символ Z російських окупантів хочуть заборонити. Фото: freekaliningrad.ru

У Чехії пропонують прирівняти символ "Z" до нацистської свастики і заборонити його використання у країні.

Літера "Z" вважається символом російської пропаганди та розглядається як підтримка російського вторгнення в Україну. Нею марковані російські танки та інша військова техніка РФ, яка вторглася в Україну, повідомляє Seznamzpravy.cz.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клепки в голові немає. Російські спортсмени наносять на форму символ "Z"

Використання цього символу може бути заборонено в Чеській Республіці, як і використання нацистської свастики. Можливі санкції підтвердили у поліції Чеської Республіки та Міністерстві внутрішніх справ.

"Так, разом із прокуратурою тут створюється матеріал, присвячений цьому. Однак я хотів би зазначити, що кожен окремий випадок оцінюватиметься індивідуально", — сказали в поліції Чеської Республіки.

"У нашій правовій системі немає списку заборонених символів, завжди важливим є контекст. Органи, які ведуть кримінальні справи, переслідують не самі символи чи літери, а конкретні дії та наміри", — заявила прес-секретар Міністерства внутрішніх справ Гана Мала.

Таким чином, за її словами, символ "Z", який використовується для підтримки вторгнення в Україну, може, на думку МВС, означати схвалення війни, тобто злочин проти миру.

"Таким чином, можливі кваліфікації за статтею 405 Кримінального кодексу, а саме підтримка, схвалення чи виправдання злочинів проти людяності чи військових злочинів чи злочинів проти миру. Міністерство внутрішніх справ вважає цю кваліфікацію найправильнішою", — додає Гана Мала.

Символ "Z" використовується російськими військовими для позначення техніки під час проведення спеціальної операції в Україні. Цей знак можна побачити у пропагандистських роликах, де росіяни відверто підтримують військову політику Володимира Путіна.

Багато росіян використовують символ "Z", щоб показати підтримку російським військам, які вторглися до України. Вони малюють його на автомобілях, вивішують на будинках чи прикріплюють до одягу. Але ніхто точно не знає, що це означає. Деякі люди інтерпретують значення символу "Z" як абревіатуру "za pobedu" або слова "Zapad".

Зараз ви читаєте новину «Чехія хоче заборонити Z-символ російських окупантів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути