У плані перемоги, який презентував президент України Володимир Зеленський, запрошення до НАТО стоїть у першому пункті.
Американський конгресмен Джеррі Конноллі, який вже вдруге очолює Парламентську асамблею Альянсу пояснив, чому таке важливе запрошення не видають вже зараз. Про це він сказав у коментарі "Радіо Свобода".
"Ну, зараз ведеться війна. Я думаю, що ми маємо це вирішити, ми маємо відновити суверенітет України над своїми територіями, а потім переконатися, що відкритий шлях до НАТО. Думаю, що НАТО дуже чітко вказало і уряд моєї країни, США, також чітко вказав - ми вітаємо ідею щоб Україна приєдналася до НАТО. Те, що ми називаємо "невідворотна стежка" до цього членства. Я розумію певний поспіх і нетерплячість з боку українців - я б хотів би стати членом НАТО ще учора", - зазначив Конноллі.
Конгресмен наголосив, що спочатку потрібно вирішити проблему окупації та присутності російських військ в Україні. На його думку, найкращий шлях руху вперед - це дочекатись на завершення війни, щоб до Альянсу приєдналась вся територія країни, а не лише якась її частина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україну можуть запросити до НАТО в разі перемоги Гарріс на виборах - Le Monde
"Чи це єдиний шлях – можливо, ні. Ми не знаємо, яким буде результат цієї боротьби, ми знаємо, на який результат ми сподіваємось. І саме тому НАТО і уряд США виділили великі ресурси і встановили партнерство з нашими братами й сестрами в Україні, щоб вони вистояли і відновили повний суверенітет над всією своєю територією", - додав Конноллі.
За його словами, президент США Джо Байден з симпатією ставиться до устремлінь України, зокрема, й щодо вступу до НАТО. Однак політик навряд вдасться до конкретних дій без консультацій з іншими союзниками по НАТО. При цьому, каже конгресмен, Байден зосереджений на пріоритетах.
"А найпершим пріоритетом є завершення насильства, що його здійснюють росіяни на українських територіях. Давайте не втрачати фокусу уваги на цій пріоритетній цілі. Підтримка президента Зеленського, підтримка української армії, українського народу, щоб виграти цю боротьбу. І з моєї точки зору, це має бути ціла, уся Україна – зі сходом України, півднем України і Кримом", - додав Конноллі.
Запрошення України до НАТО без тимчасово окупованих територій не обговорювалося.
До Альянсу Україну запросять лише у кордонах 1991 року. Про це в ефірі телемарафону розповіла віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та міністр юстиції Ольга Стефанішина.
Коментарі