Середа, 19 лютого 2020 18:37

Адепти "русского мира" активізувались у Словаччині

Адепти "русского мира" активізувались у Словаччині
Зустріч глав та представників Православних Церков для обговорення "українського церковного питання" відбудеться в Аммані, Йорданія, 26 лютого. Православ'я представляють 15 автокефальних Церков. Глави чотирьох найбільших дали зрозуміти, що в Амман не поїдуть. Це Константинопольський, Олександрійський Патріарх, Кіпрський і Елладський архиєпископ. Карикутура Євгенії Олійник

Вплив Кремля на православне середовище посилюється. Зросла ідеологічна складова, яка через адептів "русского мира" проникає до релігійних навчальних закладів у Східній Європі. Про це пише чеське видання Gojda.

Як приклад, називає Пряшівський університет в Словаччині, який є третім за кількістю факультетів і єдиним вузом богословської освіти в країні, де частина навчання відбувається в семінарії.

Університет має греко-католицький і православний богословські факультети, навчання на яких має попит серед громадян сусідніх країн. До складу університету входять також Пастирський центр і Православна духовна семінарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парафіяни російської церкви напали на священника ПЦУ

"Саме Православну семінарію Москва використовує для ідеологічної обробки семінаристів в інтересах РПЦ і "русского мира", - повідомляє чеське видання.

Ректором семінарії та професором факультету "Православного богослов'я" є Мілан Герка. Він же - протоієрей Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, доктор богослов'я, секретар Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Мілан Герка та викладачі факультету, за інформацією Gojda, "проводять агітаційну роботу в студентському середовищі щодо поширення ідей т.зв. "русского мира", нав'язування думки про "закарпатську націю", спростування факту існування України як самостійної держави в історичному та сучасному контексті, заперечення існування державної мови, автокефальної церкви".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Румунська православна церква погодилась із автокефалією ПЦУ

Відзначається також, що ректор Герка - випускник церковної семінарії РПЦ в Ленінграді ще часів колишнього СРСР. Він активний прихильник політики президента РФ Володимира Путіна, проповідує в православній семінарії ідею відновлення статусу Росії як "старшого брата" для всіх слов'янських народів, негативно висловлюється про підтримку Константинополем створення на території України автокефальної Православної церкви України.

Студентам же, які дискутують і висловлюють незгоду з такою позицією, погрожують виключенням з університету і відлученням від Церкви.

Видання згадує й інших "проросійських" проповідників семінарії.

"Наприклад, ієромонах Агафангел також просуває ідеї "русского мира", бере участь в організації в Україні хресних ходів Московського патріархату, періодично їздить до Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може ініціювати удар по "руському миру" - правозахисник

Священик Марек Цицу, віце-президент братства православної молоді Словаччини, яке функціонує в рамках Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, проводить богослужіння в одній із парафій Московського Патріархату в Закарпатській області також відрізняється проросійськими поглядами", - вказується в повідомленні Gojda.

Керівники Православної Церкви Чеських земель і Словаччини найближчим часом збирається відвідати Йорданію для участі в т.зв. "нараді представників Помісних Церков", де Москва хоче засудити рішення Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві України і поставити під сумніви першість Константинопольського Патріархату.

6 січня 2020-го виповнився рік з дня отримання Україною томосу про автокефалію Української православної церкви. Тоді у Стамбулі відбулася церемонія передачі томосу про автокефалію об'єднаної Української православної церкви митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Зараз ви читаєте новину «Адепти "русского мира" активізувались у Словаччині». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 116
Голосування Чи варто проводити фінал Ліги чемпіонів без глядачів?
  • 1) так, це краще, ніж взагалі не грати
  • 2) ні, ліпше уже залишити трофей нерозіграним
Переглянути
Погода