Ексклюзиви
Четвер, 26 лютого 2009 18:51

Сірчані пробки промивають теплою водою

Автор: фото: Тетяна САРАХАН
  Лікар Калинівської райлікарні Олексій Дубовик вимиває теплою водою сірчані пробки з вух Федора Галушка. Лікар радить не робити цього самим, аби не пошкодити барабанної перетинки
Лікар Калинівської райлікарні Олексій Дубовик вимиває теплою водою сірчані пробки з вух Федора Галушка. Лікар радить не робити цього самим, аби не пошкодити барабанної перетинки

47-річний Федір Галушко з села Пикова Калинівського району вдруге звернувся до лікаря. Йому треба промити вуха. Слуховий прохід закладено сухою сірчаною пробкою. Це виділення сірчаних залоз, що накопичуються з відмерлими клітинами шкіри та пилом.

— Cтав недочувати, — розповідає Галушко. — Роблю трактористом у колгоспі. Там пиль, грязь. Поняв, що опять сірка застрягла. Колупав зубочисткою з ваткою. Нічого не дало. Тільки больно було.

Минулого разу чоловік набрав у вуха води, коли купався у річці. Медики кажуть, вода — найбільший ворог для вух. Вона провокує появу сірчаної пробки.

— Особливо небезпечна мильна вода, — каже лікар-лор Калинівської райлікарні Олексій Дубовик. — А взагалі треба менше у вухо лазити. Сірка сама собою вийде, коли ми говоримо, жуємо чи кашляємо. Вушну раковину треба чистити лише ззовні.

Пробки утворюються через велику кількість сірки та зависокий рівень холестерину в крові. Не варто чистити вуха сірниками чи шпильками. Це теж спричинює закладення. Медики кажуть, ватну паличку застосовувати можна, але обережно.

— Сірчана пробка відчувається, коли шум та біль у вусі чи заклало, кашель, часте серцебиття, головокружіння. Назначаємо на день-два покапати у вухо трипроцентний перекис водню, — радить лікар. — Він розмочує сірку, вона стає м"якшою. Набираємо у шприц теплої води й вимиваємо сірчані пробки. Хоча вони можуть бути такі тверді, що видаляємо гачками. Процедура в нас безкоштовна.

Дубовик каже, чистити вуха всередині небезпечно. Можна пошкодити шкіру слухового проходу, барабанну перетинку. Це призводить до погіршення слуху, запаморочення. Буває, на шкірі з"являються трофічні язви, які переходять у пролежні. Вимити сірчану пробку може тільки лор.

— Іноді ставлять у вуха палочки-свєчі. Їх можна купити в аптеці. Але вони неефективні, — запевняє Олексій Дубовик.

Зараз ви читаєте новину «Сірчані пробки промивають теплою водою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода