На Вінниччині почнуть реформувати заклади охорони здоров'я. З 2011-го по 2014-й створять 10 госпітальних округів. Кожен охоплюватиме два-три райони. У кожному окрузі працюватиме багатопрофільна лікарня і заклади первинної допомоги, де надаватимуть терапевтичну допомогу, прийматимуть пологи, робитимуть нескладні хірургічні операції й допомагатимуть реабілітуватися після хвороб.
— Ні лікарі, ні люди зараз не задоволені рівнем медичної допомоги, — каже заступник начальника обласного управління здоров'я Василь Паненко, 46 років. — Скажімо, заболіло в людини в боку, вона йде до хірурга. Вистоює півдня в черзі. Хірург подивився, каже — то не моє. Людина так проходить із десяток лікарів, доки встановлять причину. Після реформи хворі звертатимуться насамперед до сімейного лікаря. Він має провести огляд і дати направлення до певного спеціаліста в райлікарню. Це зменшить черги, зробить похід до лікарні не таким мучітєльним.
У зв'язку з реформуванням будуть звільняти лікарів?
— В області не вистачає медиків, тому про звільнення мова не йде. Будемо перепрофільовувати.
Як заохочуватимете до цього?
— У місті лікар сімейної медицини має обслуговувати 1500 людей, в селі — 1200. Якщо він кваліфікований спеціаліст, може обслуговувати більше і отримуватиме більшу зарплатню. Це спричинить здорову конкуренцію. Працюють сімейними лікарями переважно терапевти і педіатри. Хоча відповідне навчання може пройти будь-який лікар.
Для чого створюють госпітальні центри?
— Це будуть заклади, які матимуть певну спеціалізацію. Їх забезпечимо сучасною технікою, кваліфікованими лікарями.
Чи отримають сільські амбулаторії право видавати лікарняні листи?
— Так. Амбулаторії стануть юридичними особами, отримають печатки і відповідно матимуть право видавати лікарняні листи.
Коментарі