Четвер, 10 лютого 2011 16:59

Сільські амбулаторії видаватимуть лікарняні

Автор: фото: Валентина МУРАХОВСЬКА
  Василь Паненко
Василь Паненко

На Вінниччині почнуть реформувати заклади охорони здоров'я. З 2011-го по 2014-й створять 10 госпітальних округів. Кожен охоплюватиме два-три райони. У кожному окрузі працюватиме багатопрофільна лікарня і заклади первинної допомоги, де надаватимуть терапевтичну допомогу, прийматимуть пологи, робитимуть нескладні хірургічні операції й допомагатимуть реабілітуватися після хвороб.

— Ні лікарі, ні люди зараз не задоволені рівнем медичної допомоги, — каже заступник начальника обласного управління здоров'я Василь Паненко, 46 років. — Скажімо, заболіло в людини в боку, вона йде до хірурга. Вистоює півдня в черзі. Хірург подивився, каже — то не моє. Людина так проходить із десяток лікарів, доки встановлять причину. Після реформи хворі звертатимуться насамперед до сімейного лікаря. Він має провести огляд і дати направлення до певного спеціаліста в райлікарню. Це зменшить черги, зробить похід до лікарні не таким мучітєльним.

У зв'язку з реформуванням будуть звільняти лікарів?

— В області не вистачає медиків, тому про звільнення мова не йде. Будемо перепрофільовувати.

Як заохочуватимете до цього?

— У місті лікар сімейної медицини має обслуговувати 1500 людей, в селі — 1200. Якщо він кваліфікований спеціаліст, може обслуговувати більше і отримуватиме більшу зарплатню. Це спричинить здорову конкуренцію. Працюють сімейними лікарями переважно терапевти і педіатри. Хоча відповідне навчання може пройти будь-який лікар.

Для чого створюють госпітальні центри?

— Це будуть  заклади, які матимуть певну спеціалізацію. Їх забезпечимо сучасною технікою, кваліфікованими лікарями.

Чи отримають  сільські амбулаторії право видавати лікарняні листи?

— Так. Амбулаторії стануть юридичними особами, отримають печатки і відповідно матимуть право видавати лікарняні листи.

Зараз ви читаєте новину «Сільські амбулаторії видаватимуть лікарняні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 328
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути