Скільки юнаків піде в армію цього сезону?
- Планове завдання по Вінницькій області 1170 чоловік з 15 тисяч осіб призовного віку. Охочих дуже багато, але відбираємо найкращих. Останнім часом деякі військові частини відмовляються брати призовників з вищою освітою. Вірніше, не відмовляються, а не з бажанням їх беруть. Потрібно терміново змінити закон. Зробити строки служби однакові для всіх. І з вищою освітою, і без.
Трапляється, що новобранця провели в армію, а потім він повертається з призовного пункту додому?
- Цього року чотири призовники вернулися за станом здоров'я, а 71 - через моральні якості.
Як це зрозуміти? Адже призовники проходять спеціальні психологічні тести.
- Проходять. Але ми не можемо вплинути на характер призовника. Саме через таку велику кількість "відмовників" ми і змінили метод вивчення. Самі тепер виїжджаємо у населений пункт. Запрошуємо сільського голову, батьків, бесідуємо у неформальній обстановці. Більшість говорить: "Я туди не поїду, це далеко. Хочу у Вінниці служити на Келецькій". Чи щось таке. Тоді ми викликаємо батьків, місцевого депутата, проводимо бесіди з хлопцем. Через півроку він вже так хоче йти в армію, що не може дочекатися.
Тобто бажання новобранця при розподіленні по частинах не враховують?
- Обов'язково враховуємо. Але не завжди бажання співпадає з можливостями. Наприклад, один хлопець попросився у десантники. А там такі навантаження, потрібно мати неабиякі фізичні дані. Або другий захотів у танкові війська, а в нього 2 метра зросту. В ці ж види військ рекомендуємо йти призовникам середнього зросту та нижче середнього. Але частіше відмовляються не від виду військ, а від місця, де будуть служити. Хочуть поближче до дому.
Коментарі