понеділок, 23 травня 2011 04:30

"Практично всі сільські голови стали корупціонерами"

Автор: малюнок: Володимир Казаневський
 

На сайті обласної держадміністрації розмістили список корупціонерів Вінниччини.

У ньому — прізвища чиновників і державних службовців, яких притягували до відповідальності за корупцію протягом останніх трьох років. Найбільше таких було 2009-го — 25 осіб. 2008 року — 14, 2010-го — троє.

— Оприлюднили список для профілактики корупції серед чиновників і держслужбовців, — каже начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Юрій Мельник, 51 рік. — Сьогодні інтернет є у всіх. І якщо хтось зі знайомих чи родичів побачить прізвище в цьому списку, звісно здивується.

Дев'ятьох держслужбовців внесли до окремого списку. Двоє з них у в'язниці, інші звільнені у зв'язку з амністією або відбувають термін умовно. Начальника відділу Держкомзему Мурованокуриловецького району Віталія Телепньова 2010-го засудили до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна за хабар у 105 тис. грн. Він на першому місці у списку. Чиновник посприяв виділенню земельної ділянки в 100 га.

До п'яти років засудили інженера по набору кадрів Вінницького обласного навчально-курсового комбінату аграрної освіти Михайла Ніколова. Чиновник підробляв і видавав свідоцтва про навчання та кваліфікацію тракториста-машиніста.

Також п'ять років отримав за виділення земельної ділянки сільський голова Великої Русави Томашпільського району 36-річний Олег Гончарук. Він подав апеляцію.

— Олег Анатолійович зараз живе у селі, — розповідає його односельчанин. Прізвище просить не називати. — Працює в інвестора бригадиром рільничої бригади. До нього ставляться добре. Головував у нас два роки тому. Енергійний, трудолюбивий хлопець. Газ у село практично сам провів. Ми точно нічого не знаємо, але у селі казали, що його підставили.

Умовне покарання відбуває Жежелівський сільський голова Козятинського району Броніслав Лебединський. 80 тис. грн він отримав за виділення 0,25 га землі.

— Броніслав Романович зараз удома, веде підсобне господарство, ніде не працює, — розповідають, не називаючись, у сільраді.

— Більшість протоколів складають на сільських і селищних голів, землевпорядників. І я скажу чому, — продовжує Юрій Мельник. — Ми проводили анонімне анкетування серед цих людей. Вони розповіли, як працівники правоохоронних органів із ними домовлялися: "Ти не хвилюйся, нам просто потрібен показник. Тебе суд тільки оштрафує, на нього можеш навіть не йти". У Літині за чотири роки практично всі сільські голови стали корупціонерами. 90 відсотків із них не є такими. У їхніх діях не довели умислу і корисливого мотиву. У законі чітко не прописано, що таке корупція. Тому під цю статтю при потребі можна скласти протокол на будь-кого. Насправді існує ще один список осіб, безпідставно звинувачених у корупції. Його немає на сайті ОДА, але в ньому понад 50 людей. Це жертви корупції. У всіх скасованих обвинуваченнях чітко, червоною ниткою, прослідковується тенденція безпітставних звинувачень. У судах вищих інстанцій ці люди довели, що в їхніх діях не було злого умислу. Але ні з правоохоронних органів, ні з прокуратури, ні з суду перед ними не вибачилися.

Редакція зв'язалася з 10 чиновниками, прізвища яких занесені до такого списку. Ніхто з них не захотів розповідати своєї історії для друку.

Зараз ви читаєте новину «"Практично всі сільські голови стали корупціонерами"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути