Ексклюзиви
Четвер, 23 серпня 2007 07:02

Після посухи дерева не плодоноситимуть два–три роки

Удвічі менший від очікуваного врожай яблук прогнозує обласне управління сільського господарства для південних районів. Через посуху багато яблунь і груш повсихало, а дві третини плодів обсипалося.

— У мене на городі всохла десятилітня вишня і кілька молодих яблуньок. Погоріла смородина, — скаржиться 84-річна Галина Бровко, жителька Крижополя. — Які поливали, то ще нічого. Але бачу, на багатьох листя ледве тримається. Зелені яблука, сливи і груші попадали на землю. От тільки горіхи, схоже, будуть добрі.

Дерева, що пережили посуху, або взагалі не плодоноситимуть, або даватимуть мізерні врожаї два-три роки.

— Гинуть дерева з недостатньо розвиненим коренем, передусім молоді, — пояснює начальник обласного управління охорони навколишнього середовища Олена Яворська, 50 років. — Вони не можуть дістати вологу з глибин ґрунту. А от дички чи горіх мають сильніші корені. Їм спека так не шкодить.

Меншим за торішній на 40–50% очікується врожай картоплі.

— Через це буде ріст цін на картоплю, — каже голова асоціації фермерів області Сергій Маняк, 44 роки. — Якщо зараз вона коштує 2,5–3 гривні за кіло, то після збору врожаю ціна зросте як мінімум удвічі.

Зараз ви читаєте новину «Після посухи дерева не плодоноситимуть два–три роки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі