Четвер, 10 липня 2008 15:27

Найдешевша пломба обійдеться в 50 гривень

Автор: фото: Юрій МУРАХОВСЬКИЙ
  Інна Смітюк лікує зуби у приватній клініці ”Євродент”
Інна Смітюк лікує зуби у приватній клініці ”Євродент”

У вінничанки 30-річної Валентини Мазур розкришився зуб.

— Він у мене болів близько місяця, та я не хотіла йти до стоматолога, пила знеболювальне, — розповідає жінка. — Боюся бормашин.

Щоб полікувати, звернулася до стоматолога приватної клініки. Валентина вважає, що там якість лікування вища.

Хворий зуб жінці полікували за годину. Пломбу поставили ціною в 150 грн.

— Якщо каріозна порожнина підготовлена правильно, пломба триматиметься довго, — пояснює 35-річна Жанна Іванова, головний лікар приватної стоматологічної клініки.

Від стану зуба залежить вартість лікування. Зуб із тонкими стінками можна зміцнити, вставивши скловолоконний штифт. Коштує таке лікування 270—320 грн. При поверхневому карієсі, якщо ушкоджена лише емаль, пломба із фотополімеру "Харизма" обійдеться в 100 грн. За огляд, лікування, пломбування зуба треба віддати не менше 50 грн.

— Найдешевші пломби дорослим ставити не варто, — каже лікар. — Там використовується склоіономерний цемент. Вони крихкі, але не токсичні, тому радимо їх ставити дітям.

Імпортні пломби з фотокомпозитів дорожчі на 50–70 грн. Вони мають майже 18 відтінків. Підбирають до кольору зуба. Ще 20 грн платять за знеболення.

— При поверхневому карієсі зуб болить лише від хімічних, зрідка, від температурних подразників, наприклад, від солодкого або холодного, — продовжує Іванова. — Люди не надають цьому значення. Тим часом зуб руйнується, починається запалення. До стоматолога йдуть із гострим болем.

Приймати знеболювальне лікарі не радять. Краще одразу звертатися до стоматолога, це полегшить лікування.

Ускладнення карієсу лікують за 2—3 сеанси. Спочатку проводять терапію кореневого каналу, пломбують його й роблять контрольний рентгенівський знімок. Усе це коштує 100—150 грн у залежності від групи зубів: однокореневі чи багатокореневі. Далі ставлять постійну пломбу. Увесь курс лікування такого зуба обійдеться в 250—300 грн.

Щоб уникнути проблем, кожен повинен відвідувати стоматолога двічі на рік.

Зараз ви читаєте новину «Найдешевша пломба обійдеться в 50 гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода