В області літр молока у населення приймають по 1,8 та 2,4 грн.
— У селян молоко приймаємо за безцінь, а в магазині воно не дешевшає, — каже губернатор 62-річний Микола Джига. — Бачив, що літр зараз коштує 6-8 гривень. Закупівельну ціну мусимо підняти.
За тиждень працівники молокозаводів і чиновники мають розробити схему, як збільшити закупівельну ціну молока.
— Ціна на молоко має бути не нижча 2,5 гривні, а то й 3, — продовжує губернатор. — Області для переробки молока потрібні 300 тонн, а виробляємо близько тисячі.
— Молоко з нашої області скуповують у Кіровоградську, Черкаську, Київську, Хмельницьку та Чернівецьку області, — каже колишній голова обласної ради Григорій Заболотний. — Вінниччина — найбільший виробник молока, але проблема в тому, що лише 20 відсотків виробників — промислові підприємства, решта — продукт від населення, а він гіршої якості. Ціна знижується через перекупників і підняти її цілком реально, просто треба зменшити кількість перепродувачів.
— Молокопереробним підприємствам важко підняти ціну, бо вони не отримують грошей від реалізації продукції, — говорить начальник відділу харчової і переробної промисловості Вінницької облдержадміністрації Василь Салига, 50 років. — Через заборону вивозити молокопродукцію на Росію на прилавках з'явилися надлишки молока, ціни почали падати. Нам дзвонять із Полтави, Сум — просять забрати в них молоко на переробку, але ж власних виробників теж не можемо втратити.
Наталя Симончук із села Селище Літинського району каже, собівартість 1 л молока близько 4 грн:
— На молокозаводи молока не здаю, бо вони знущаються над нами. Продаю його на базарі по 5 гривень за літр.
Коментарі