Місяць тому у Вінниці відкрили стаціонар для лікування хворих на СНІД. Обов"язки керівника закладу виконує лікар Вінницького обласного центру СНІДу Ярослав Сілко, 29 років.
За законом ВІЛ-позитивні можуть лікуватися у звичайних лікарнях. Для чого відкрили спеціальний стаціонар?
— Медики бояться інфікованих і у звичайних лікарнях інколи відмовляються допомагати, — каже Ярослав Сілко. — На це нам жаліються чи не щодня. А тут інше ставлення. Ми пролікували вже 23 хворих.
На скільки місць розраховане відділення?
— Загалом на 20 осіб. Палати двомісні. На блоці є окремі туалети, душеві. Також спеціальна дитяча палата. Із початку року в області ВІЛ-інфіковані жінки народили 179 дітей. Із них 13 — інфікувалися. Малюки проходять спеціальну терапію. Повністю одужати, на жаль, вони не зможуть.
Із якими хворобами найчастіше маєте справу?
— Із туберкульозом. Також менінгітом, запаленням легенів, грибковими захворюваннями та ураженням нервової системи.
Лікувати людей із ВІЛ важче, ніж інших хворих?
— Будь-які хвороби лікуються однаково. Але от, наприклад, туберкульоз у ВІЛ-позитивних лікується швидше. Протитуберкульозні препарати краще діють на фоні низького імунітету.
При стаціонарі є операційна?
— На жаль, ні. Хотілося б швидше відкрити. Досі оперують таких хворих у звичайних хірургічних відділеннях.
Лікарі бояться працювати в вашому центрі?
— Такого, щоб через специфіку роботи звільнялися, не було. Сюди приходить спеціально підготовлені спеціалісти. У нас отримують на 60 відсотків вищу зарплату.
Яка тенденція захворюваності на ВІЛ та СНІД?
— На ВІЛ збільшується із кожним роком приблизно на 20 відсотків. Сьогодні в нас на диспансерному обліку 1143 особи. Торік було 984 хворих.
Нині 40 відсотків зафіксованих хворих — люди, які мали секс без презервативів із випадковими партнерами.
Як рідні поставилися до вашого рішення працювати з ВІЛ-інфікованими?
— Коли торік прийшов на цю роботу, дружина спитала, чи дійсно я цього хочу. Більше питань не було. Мати Тетяна спокійно відреагувала.
Коментарі
1