— 1200 гривень мені недоплатили за телят, — скаржиться 56-річний Петро Ковтун із села Кальник Іллінецького району. — Минулого року на приватний м"ясокомбінат в Оратівському районі здав трьох бичків по 400 кіло. Обіцяли тоді по 5 гривень дотації за кілограм, а коли зареєструвався, сказали, буде по гривні. Але й того не віддали.
За 2009 рік уряд заборгував Вінниччині 11 млн грн дотації за молодняк великої рогатої худоби, зданий на переробні підприємства.
— Наш район отримав тільки третину коштів — 93 тисячі гривень, — розповідає Василь Палійчук, 58 років, начальник сільгоспуправління Іллінецької райдержадміністрації. — Залишилося ще 210 тисяч. Якщо при прийнятті держбюджету ці гроші зарахують як борг, то видадуть. Якщо ні, тоді не знаю.
Підприємству "Колос" у селі Капустяни Тростянецького району заборгували 67 тис. грн. Торік воно здало на переробку 171 голову молодняка.
— Минулими роками теж була затримка на місяць-два, але завжди з нами розраховувалися, — розповідає директор фірми Валерій Темрієнко, 45 років. — Маємо надію, що незабаром сформують держбюджет і перерахують кошти. Принаймні так нас запевнили в районному відділі Держказначейства.
Вінницький правозахисник Валерій Палій радить позиватися до суду:
— Законодавство захищає як людину, так і юридичну особу. За невиконання договору певні органи мають нести відповідальність. Селяни можуть подати позов до цивільного суду. Відповідачем буде орган держави, з яким люди укладали договір. Підприємства звертаються до господарського суду. Якщо людина отримує рішення на свою користь, за справу уже береться державна виконавча служба. Вона може накласти арешт на рахунки відповідача, описати майно, але кошти знайде. Та до позовної заяви багато вимог, тому слід звернутися до юриста, щоб він її правильно склав. Варто хоча б раз розробити чіткий зразок позовної заяви, і ним зможуть скористатися й інші постраждалі.
Коментарі