Неподалік вінницького водоканалу на глибині 2–7 м під дном річки Південний Буг проклали газову трубу. Метод горизонтального буріння під водоймою в області застосовують вперше.
— Як правило, трубу кладуть на дно річки, — каже генеральний директор товариства "Вінницябуд" 46-річний Володимир Хомич. — Але тоді вона швидко зношується. Льодохід може її пошкодити і доведеться прокладати знову.
Щоб прокласти трубу під дном річки, будівельники спочатку пробурили тунель. Потім протягом 5 год. затягували трубу. Якби її прокладали по дну річки, знадобилося б не менше двох тижнів
— Крім того, ми не збурили воду біля водозабору міста, — говорить Володимир Хомич. — Показники якості води не змінилися. Таким самим методом плануємо прокласти трубу під трасою Вінниця–Київ. Рух машин не перекриватимуть. Думаю, водії навіть не зрозуміють, що під дорогою йдуть роботи.
Вимагають по сім тисяч доларів за сотку
Новою трубою постачатимуть газ до сіл Зарванці, Якушенці та майбутнього мікрорайону міста "Молодість". Загальна вартість запланованих робіт близько 20 млн грн. Перехід через Південний Буг коштував 3 млн грн.
— Це для нас соціальний проект. Тому використовуємо власні кошти, а не кошти обласного бюджету, — каже представник інвестора, народний депутат України третього скликання 57-річний Олександр Шпак. — Та виявилося, що без підтримки влади закінчити проект таки не вдасться. Виникли проблеми з селянами, до яких ведемо газ. Ділянки біля села приватизовані, і люди вимагають сплатити їм по сім тисяч доларів за сотку.
— Якщо вже у Зарванцях і Якушенцях запахло газом, то люди порозуміються з тими односельцями, які не хочуть проводити газ через свої ділянки, — каже голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, 41 рік. — Є проблема з тенісними кортами, які спорудив власник одного з будинків. Це чи не єдиний шлях, яким можна провести газ до майбутнього мікрорайону "Молодість". Думаю, що і це питання вирішиться, щойно почнуть будувати мікрорайон.
Коментарі