Київський зоопарк узяв шефство над звіринцем Віктора Януковича в Межигір'ї. Вивозити звідти тварин не планують.
— У поняття "шефство" входить консультація та спостереження. Наші люди їздять туди щодня, — каже заступник генерального директора Київського зоопарку Ігор Марійчук. — За тваринами досі доглядає персонал, який працював там при Януковичі. Очікують рішення влади щодо подальшої долі звіринця. Це треба зробити якнайскоріше, бо корму для тварин вистачить максимум на чотири дні. Звіринець Віктора Януковича має розвинену інфраструктуру, все зроблене на міжнародному рівні.
— Це не зоопарк, це, скоріше, господарство, великий розплідник. Приміщення, в яких утримуються тварини, не пристосовані до великої кількості відвідувачів. Особливо нас вразили умови, де тримають собак. Там дуже серйозні породи: вівчарки, мастифи, алабаї. Приміщення вражає розмахом. Є окрема кімната, стіна, яка повністю у нагородах: кубки, медалі з виставок. Ці собаки — дуже цінний племінний матеріал. На території Межигір'я також є свиноферма, багато пернатих: 14 видів фазанів, три види страусів, дрофи, індики, гуси, курячі гуси, лебеді, журавлі. Деякі з них — рідкісні, занесені до Червоної книги.
— Деякі страуси — з надмірною вагою. Схоже, їх відгодовували на забій. Серед копитних тварин — муфлони, плямисті олені, дикі барани. Також живуть три корови, кози, вівці, три антилопи-канни, одна з яких — дійна.
— Молоко канн, козяче молоко дуже корисне для онкохворих дітей, а також для хворих на туберкульоз. Працівники Межигір'я готові поставляти його до медичних закладів. Але для цього треба відповідне рішення міської влади чи хто зараз має цим опікуватися, — додає Марійчук.
Коментарі