Програма розвитку ООН в Україні у вівторок доповнила експозицію "Водно-інформаційного центру" Києва стендом про Чорне море та представила навчальний посібник "Чорноморська скринька". Це набір, що включає інтерактивні навчальні матеріали, посібник учителя, плакати, буклети та ігри, пов'язані з Чорним морем і його мешканцями.
— Уже зараз близько 80 відсотків рибних запасів моря знищені. Його природний вигляд втрачений. Забруднення перевищує норму подекуди в десятки разів. Вирішення цих проблем залежить від обізнаності наших дітей, — розповідає Єлєна Панова, заступник директора офісу ПРООН в Україні. — "Скринька" була створена в рамках проекту "Кожна краплина має значення". Поки що це пілотний проект у 900 школах Автономної Республіки Крим, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Їх кількість у майбутньому розширимо.
На представлення посібника до столиці в Музей води привезли четвертокласників школи №1 міста Українка Обухівського району Київщини. Для них провели відкритий урок з інтерактивними іграми, поділивши клас на три команди. Кожна робила окремі досліди, вигадувала, як рятуватиме Чорне море від забруднення.
Одній із команд доручили провести експеримент: у склянку з водою налили соняшникову олію, потім опустили в неї пір'їну. Олія символізувала нафтову пляму. Пір'їна — птаха, який у неї потрапив.
— Пір'їна злиплася, стала масна. Це означає, що наші птахи, які потрапляють у нафтову пляму, не зможуть літати і загинуть. Ніяка вода, навіть дистильована, не допоможе, — каже 9-річний Михайло Панченко. — Тут я навчився тому, що Чорне море — це чудо природи, яке треба зберегти. Усе залежить від нас. Інакше земля стане порожньою. Море забруднює нафта, технічні відходи. Якщо так і далі продовжуватиметься, його через 50 років може взагалі не бути.
"Чорноморська скринька" вже працює в Україні, Росії, Туреччині, каже Богачан Бенлі, менеджер міжнародного проекту "Кожна краплина має значення". Незабаром її запустять у Румунії, Болгарії та Грузії.
Коментарі