12 вулиць і провулок перейменували в Києві на початку вересня. Серед них у центральній частині міста: Артема — на Січових стрільців, Щорса — на Євгена Коновальця. Також замінили в Голосіївському районі назву площі Дзержинського на Либідську, проспекту 40-річчя Жовтня — на Голосіївський. Всього до кінця року 110 вулиць і площ матимуть інші назви, відповідно до закону про декомунізацію.
— Діти з підручників історії знають про злочинну політику Леніна. Але для того, щоб отримати ці знання, вони йдуть до школи вулицею Леніна, минаючи пам'ятник Леніну. Так ми виховуємо в молодого покоління суспільну шизофренію. Злочини і злочинці не лише не засуджуються, їх продовжують возвеличувати, — каже 37-річний Володимир В'ятрович, голова Українського інституту національної пам'яті.
При перейменуванні надаємо перевагу історичним назвам вулиць. На другому місці — видатні українські діячі культури, науки, пов'язані з історією Києва. Або закордонні діячі, які мають цінність для України. Також перейменовуємо на честь сучасників, наприклад, героїв Небесної сотні. Так з'явилася вулиця Добровольчих батальйонів, колишня Панфіловців, у центрі міста. Останні суперечки були при перейменуванні вулиці Ілліча на журналіста В'ячеслава Веремія. Він загинув у часи Майдану неподалік столичного управління міліції. Але наш інститут виступав проти цього. Зрештою на громадських слуханнях цю пропозицію відхилили.
Коментарі