Спалахи коронавірусу в Україні можливі після початку курортного сезону. Постраждають області, куди люди їхатимуть найбільше. Торік найпопулярніші були Одещина, Запоріжжя, Херсонщина, Миколаївщина, Волинь, Львівщина, Закарпаття.
— Варто утриматися від поїздок за кордон, — говорить інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко, 38 років. — Додаткові обмеження навряд чи допоможуть уникнути підйому захворюваності. Системі охорони здоров'я не вистачає свідомих людей. Керівництво МОЗу має чути лікарів, а не керуватися показовими звітами.
Спалахи можуть бути не масштабні. Багато українців перехворіли, каже інфекціоніст київської лікарні №4 35-річний Євген Дубровський.
— Імунна система почала справлятися з ковідом. Рідкісними штамами в Україні хворіють близько 30 людей. Повторних заражень менш як 0,1 відсотка, — говорить Дубровський. — У Києві практично спорожніли місця в лікарнях. Невисокий відсоток госпіталізацій і захворюваності. Є основа сподіватися на кращу ситуацію в подальшому.
На 19 травня в помаранчевій зоні карантину перебуває Донецька область. Решта — в жовтій.
18 травня в Україну доставили 122 850 доз американської вакцини "Пфайзер" від міжнародної ініціативи з безкоштовного розподілу препаратів "Ковакс". До кінця тижня отримаємо ще понад 473 тис. доз.
Їх використають для щеплення 189 тис. працівників освіти. Решту з двох партій уколють особам із груп ризику — з хронічними хворобами, медикам, старшим 65 років.
До цього із 23 лютого країна отримала майже 2,2 млн доз вакцин — "Пфайзеру", індійського "Ковішелду", китайського "Коронаваку", південнокорейської "Астразенеки".
— По вихідних почали вакцинувати громадян, які записалися на щеплення через додаток "Дія" (зареєструвалися понад 530 тис. осіб. — ГПУ). Препарати колють лише тим, хто входить у цій черзі до пріоритетних груп. Таких близько 31 тисячі, — розповідає головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, 41 рік.
До кінця року МОЗ хоче вакцинувати 20–25 млн дорослих українців. На 19 травня першу дозу отримали понад 957 тис. осіб, другу — 37 526.
— Плани міністерства нереальні, — говорить ексміністр охорони здоров'я 57-річний Олег Мусій. — Кампанії, щоб заохотити людей щеплюватися — немає. Вакцини мало. До отримання нової партії "Пфайзеру" в столиці тиждень не було жодних препаратів.
Із 26 квітня по 17 травня в Києві, Одесі та Харкові — поза чергою щепили близько 3 тис. громадян Китаю, які живуть чи вчаться в Україні. Вакцинували препаратом "Коронавак".
— Про це попросило посольство Китаю, — говорять у МОЗ. — Щеплення китайців не було обов'язковою умовою постачання нам "Коронаваку". Але завдяки цьому вдалося досягнути домовленостей щодо збільшення квот по препарату, на які може претендувати Україна.
Коментарі