В інтернеті виклали список 17 підприємств Луганщини, обладнання яких бойовики вивезли в Росію або порізали на брухт. В обласній міліції мають підтвердження щодо трьох.
— Наприкінці жовтня 2014 року бойовики демонтували й вивезли в Росію обладнання луганського заводу електронного машинобудування "Машзавод-100", а також заводу "Юність" у Краснодоні, — розповідає Тетяна Погукай, керівник центру зв'язків із громадськістю Луганської обласної міліції. — Також біля села Світличного викрали автомобілі ГАЗ-66, що перевозили обладнання "Луганськводи". Власники хотіли евакуювати завод. По решті підприємств кримінальних проваджень немає.
— Тепловозостроительный завод не вывезли, — каже луганчанка Валентина Коробко, 55 років. — Колись там працювали 48 тисяч робітників. Восени минулого року — сотня. На роботі були з 10.00 до 15.00, коли світло. Зарплату не платили — продукти давали. Тепер завод стоїть, бо немає комплектуючих. Арматурний теж призупинив роботу. Казали, його вивезли в Росію. Але працівники говорять, то неправда. Також законсервовані поки що Лугцентрокуз і Трансмаш.
Луганський авіаційно-ремонтний завод у червні торік захопили бойовики. Працівників змусили покинути територію. Згодом декілька разів пробували відновити роботу.
— По місту висіли оголошення про набір працівників, обіцяли платити продуктовими пайками, — продовжує Валентина. — Багато охочих не набралося. Не захотіли люди за таку плату трудитися.
Обладнання "Машзаводу-100" вивозили вантажівками гуманітарного конвою. Російське інтернет-видання "Вести.ру" писало, що підприємство працюватиме в Чувашії. Разом із обладнанням власники евакуювали і працівників. Пообіцяли надати житло.
— У предприятия основной заказчик в России, так хоть производство сохранили, — каже програміст Володимир Рябко, 39 років. — Луганский машиностроительный имени Пархоменко законсервировали. Но часть порезали на металлолом и тоже увезли в Россию.
Нині в обласному центрі працюють м'ясокомбінат "Луганські делікатеси" та птахофабрика.
Коментарі