Вишивані роботи заслуженої майстрині народної творчості з Сімферополя, 95-річної Віри Роїк, а також її внучки Аліни та правнучки Юлії протягом тижня експонували у Львівському музеї етнографії та художнього промислу.
Виставка "Український рушничок", що мандрує Україною, присвячена ювілею авторки. Після Львова експозицію повезуть до Івано-Франківська.
— Вишиті серветки, рушнички, картини, наволочки, сорочки, запаски виконані переважно полтавською гладдю, хрестиком та крученою ниткою, — розповідає хранитель фондів музею Ольга Супонєва, 26 років.
Віра Роїк родом із Полтавщини. Місце проживання змінювала часто й у кожному місті знаходила нові мотиви для вишиванок. У Сімферополі поселилася після Великої Вітчизняної війни. У 1960-х роках вишивальниця відвідала Львів і подарувала Музею етнографії та народних промислів кілька своїх робіт.
Ольга Супонєва каже, що після турне Україною виставка "Український рушничок" повернеться у Краєзнавчий музей Сімферополя. Тут відкриють спеціальне відділення для вишиванок народної майстрині.
Коментарі