Пʼятниця, 15 квітня 2011 06:00

Василь Казновецький поставив біля хати пам'ятник Шевченку

Автор: Фото: Олена ДЗІК
  Василь Казновецький знімає целофан із пам’ятника Шевченку в селі Млинівці Кременецького району Тернопільщини. На монумент витратив понад п’ять тисяч гривень
Василь Казновецький знімає целофан із пам’ятника Шевченку в селі Млинівці Кременецького району Тернопільщини. На монумент витратив понад п’ять тисяч гривень

— Я один на все село такими "дурницями" займаюся. Жінка, 65-річна Ніна Григорівна, спочатку підтримувала ту ідею. А тепер кричить: "Нашо воно тобі треба? Замість того щоб дітям-онукам помагати, то всі гроші на пам'ятник віддаєш", — розказує Василь Казновецький, 65 років.

У себе на подвір'ї в селі Млинівці Кременецького району Тернопільщини він поставив погруддя Шевченка. Пам'ятник заввишки 3 м важить 3 т.

Від Тернополя до Млинівців 60 км. Прошу водія зупинити у центрі села.

— А, то вам біля Шевченка? — перепитує шофер.

— Мій Кобзар усіх стрічає, на всіх дивиться. На самій трасі практично, — чекає біля монумента Василь Казновецький. — Відколи 1985-го цей пам'ятник привезли у село, все ніяк йому місця не могли знайти. Тоді ще колгосп був імені Шевченка. Нікому руки до нього не доходили. То на толоці лишать, то на тракторній бригаді. Я забрав уже із току, де люди корови пасли. Спеціально найняв дві фіри, бо як інакше таке важке перевезеш.

Аби встановити пам'ятник, Казновецький розібрав стару стодолу. Всю річну пенсію вклав, іще 600 грн залишився винен магазинам. Відновити монумент допоміг родич Віктор Зварунчик, художник-реставратор із Кременця.

— Шевченко спочатку був бронзою покритий. Але люди її давно здерли і на металолом здали. Ще й ніс і вуха пам'ятнику повідбивали, — згадує Казновецький. — Наново його оббити металом — то ж тисячі треба. Тому залив знизу бетонний фундамент, а зверху бронзовою фарбою пофарбував. Не для себе стараюся, для нащадків.

Василь Миколайович — заслужений майстер України з рогозоплетіння. Постійно бере участь у виставках народних ремесел. Скаржиться, що не може офіційно відкрити пам'ятник.

— Моєї мінімальної пенсії на благоустрій території не вистачає. Районна влада дала раз машину піску, щебеню і кран. Я двічі лист писав, що треба ще хоча би 5 тисяч гривень. Надоїло до них їздити.

Сільський голова Василь Тивонюк, 58 років, говорить, що коштів на монумент у місцевому бюджеті немає.

Василь Казновецький зробив спеціальну табличку "Пожертвування на пам'ятник Т.Г. Шевченку". Їздитиме з нею по виставках. Сподівається, меценати відгукнуться. Відкрив також рахунок у банку для спонсорської допомоги.

Реквізити рахунку

Ощадний банк, Кременецьке відділення №6351, Почаївська філія №6351/020, МФО 398262, р/р №290939009, інд. 02827554, о.р. 33857, Казновецькому Василеві Миколайовичу.

Зараз ви читаєте новину «Василь Казновецький поставив біля хати пам'ятник Шевченку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода