— У мене за півтора тижня 75 голубів здохли. Тільки 13 лишилися. Шкода, ходив біля них, заботився. Дивлюсь, як ними крутить по тижньові, плакати хочеться, — розповідає 51-річний Анатолій Ганчук із села Шепіївка Калинівського району Вінниччини. — Знакомі кажуть, цю інфекцію заносять городські голуби.
Голуб'ятники запевняють, що це епідемія. У народі її називають "крутячкою". Вірусна інфекція уражає нервову систему. Птахи втрачають рівновагу і падають. Ними крутить, голову відкидають назад.
— Он іще двоє качаються, доздихують. Їх окремо поклав від остальних. Слава Богу, ця хвороба до людей не переходить, — додає Анатолій Михайлович.
У Володимира Кавуненка, 58 років, із села Шабельня Іллінецького району Вінниччини здохли 300 голубів. Мав півтисячі.
— Усіх підряд морить. Епідемія не вибирає. Найбільше поклало венгерських веліканів, поштових голубів, павлінів. У мене весь двір у птиці — качки, індики, кури, фазани. Тільки голубів зачепило. У моєму лісництві є господарство. Там тримали 300 голубів. То земля ними встелена була.
Господар радить купувати ліки від "крутячки".
— Голубів поражають глисти, які ушкоджують мозгові клітини. Тоді птахів починає крутити. Мій товариш із Ладижина порадив лікарство 10-відсотковий левамізол плюс. Я вже тиждень даю, то перестали гинути. Узагалі голуби — несерйозний убиток. Це все рівно що сім років мак не родив і голоду не було. Їх розводять для задоволення, не їдять же.
50-річний Василь Макар із села Колочава Міжгірського району, що на Закарпатті, радить поїти голубів розчином марганцівки.
— Вода має бути світло-малинового кольору. Поїти слід до морозів. Це як профілактика від глистів. А своїх 300 голубів я вакцинував ла-сотою. Її капають в око. Однієї баночки вистачає на тисячу птахів.
Коментарі