20 серпня в Болградському районі Одещини на одному з найбільших внутрішніх водоймищ регіону — озері Ялпуг — зафіксовано мор риби.
— Переважно гине озерний бичок, — каже головний санітарний лікар району Михайло Курдоглов. — Невідомо, скільки риби загинуло, але про масовий мор не йдеться.
Зразки загиблої риби направили на експертизу в одеську спеціалізовану лабораторію. На результати очікують через п"ять днів. Працівники районної рибоохорони оглядають акваторію озера з метою фіксування загиблої риби. Болградська санепідемстанція посилила санітарні вимоги до водопровідної води, що подають у місто з озера Ялпуг, — єдиного питного джерела для місцевих. Жителі Болграда почали отримувати в автоцистернах воду з сусіднього озера Китай.
— Не пам"ятаю, щоб від Ялпуга йшов такий сморід, — каже рибалка 49-річний Анатолій Якименко. — Зараз не те що ловити рибу, навіть підходити до озера не хочеться.
За словами науковців, загибель риби, скоріш за все, пов"язана із високою температурою води й повітря та, як наслідок, недостатнім вмістом кисню у ній. Останній випадок загибелі бичка тут був 15 років тому.
— Загибель риби може бути пов"язана з тим, що в області максимально висока, починаючи з 1947 року, температура для серпня — 40–41 градус, — говорить Юрій Логанов з Інституту біології південних морів НАН України. — Від спеки страждає саме озерний бичок.
Загибель озерного бичка й пеленгаса з 12 серпня фіксують і в Аджаликському лимані Одеської області — за 27 км від обласного центру. Це водоймище у 15 разів менше за Ялпуг. За словами епідеміологів, мор у лимані спричинив недостатній вміст кисню у воді та замулювання гідротехнічних споруд між Чорним морем і лиманом, що регулюють рівень води в періоди посухи. Торік тут загинуло 5 т риби. Нині загиблу рибу, яку збирають майже 100 людей, знову буде поховано в скотомогильнику на території Комінтернівського району області.
Коментарі