У вівторок у Полтавській галереї мистецтв дизайнер одягу 30-річний Юрій Матвєєв представив 15 моделей із колекції "Полтавська битва 300 років потому". Два вироби дошивали перед самим показом.
— Люди вже сиділи в залі, а їх тільки привезли. В останню мить одягали на дівчат, — каже дизайнер.
Обабіч подіуму висять українські, шведські й російські прапори. Показ починається піснею про Полтаву у виконанні співака Владислава Герасименка.
— Колекція — це нове прочитання подій, які були 300 років тому, — каже Юрій Матвєєв. — Речі абсолютно носибельні. Ми використовували сучасні тканини. Жодного граму акрилової фарби на них немає: усе — вишивка золотом і кристали Сваровські.
Серед тих, хто показує одяг, багато непрофесіоналів. Дизайнер просить публіку не судити суворо, бо в Полтаві мало юнаків-моделей.
По обидва боки подіуму шикуються хлопці у формі російських і шведських вояків. Під слова "И грянул бой, полтавский бой..." з"являється модель у сукні з джинсу із напиленням бордовим оксамитом. Одяг прикрашений золотим гаптуванням. Дівчина розмахує мечем. Матвєєв говорить, що вона символізує відвагу.
Чоловіки демонструють парчеві жупани, джинсові камзоли, куртки, штани, бріджі, сумки. На спинах і кишенях штанів вишиті золотом та оздоблені кристалами Сваровські герби Карла ХІІ і Петра І, дати бою та його 300-та річниця.
Дві жіночі моделі стилізовані під гетьманські жупани. На головах дівчат — штучні сірі хутряні шапки з перами фазана, що нагадують головні убори українських гетьманів.
— На натуральне грошей не вистачило, — пояснює дизайнер.
Модель Олена Мясоєд, 22 роки, каже, що одяг зручний на щодень:
— Таку хутряну шапку я взимку змогла б одягти.
Колекція одягу належить місту. Її передадуть Будинку культури.
— Одяг не висітиме в костюмерній, показуватимемо полтавцям, гостям, — каже заступник міського голови Лариса Семеняга, 50 років.
Матвєєв обіцяє на замовлення повторити будь-яку модель із колекції. Говорить, що йому потрібно на це два тижні часу:
— Цей одяг дорогий. Собівартість найдешевших джинсів п"ятсот гривень. Але є люди, які замовили копії.
Ще 10 комплектів Юрій створюватиме з елементами козацького одягу тих часів. Повну колекцію покаже наступного року на полі Полтавської битви.
Коментарі
1