Ексклюзиви
Понеділок, 08 липня 2019 15:40

"Укргазвидобування" дотримується сучасних умов охорони праці
3

Євген Палєнка: ”Наша техніка безпеки працює на збереження життя людей і на ефективність роботи підприємств”
Фото: Рена Дарсанія
Олександр Дев’ятка: ”Ми даємо не тільки обов’язки працівникам, а й ще й право облаштувати безпечне робоче місце і простір”
В’ячеслав Руденко: ”Здається, і самі люди стали дисциплінованішими, грамотнішими, ніж у старі часи”

Компанія проводить тренінги з домедичної допомоги

Цьогоріч уряд має намір розпочати реформу у сфері управління охороною праці. Акціонерне товариство "Укргазвидобування" давно створює комплексні програми із запобігання виробничого травматизму, проводить навчальні тренінги з надання домедичної допомоги та управління охороною праці.

"Укргазвидобування" активно працює над реформуванням системи управління охороною праці та промисловою безпекою у своїх виробничих підрозділах. Компанія розроб­ляє внутрішні норми, проводить навчальні семінари і ­тренінги.

— Компанія "Укргазвидобування" і філія "Полтавагазвидобування" намагається позбутися радянської спадщини, коли техніка безпеки працювала формально і лише для задоволення перевіряючих ­органів. Наша техніка безпеки працює на збереження життя людей і на ефективність ­роботи підприємства, — говорить директор газопромислового управління "Полтава­газвидобування" Євген ­Палєнка.

Про новації та позитивні результати впровадженої концепції з охорони праці розповідає заступник директора "Полтавагазвидобування" з охорони праці та промислової безпеки Олександр Дев'ятка.

— Система управління охороною праці "Укргазвидобування" відповідає вимогам чинного законодавства України. Містить як навчання працівників, так і перевірку знань з охорони праці та їх застосування на практиці. В усіх філіях організований п'ятиступеневий контроль за дотриманням вимог із охорони праці. Перший рівень стосується власне робітника. Другий — рівень майстрів. До третього відносять керівництво структурного підрозділу. Четвертий — управління охороною праці на рівні філій. І п'ятий — це контроль керівниц­тва акціонерного товариства.

— Зараз ще впроваджуються корпоративні вимоги з охорони праці, направлені на компетентність нашого персоналу. Стосуються найбільш небезпечних видів робіт і ризиків, що пов'язані з виконанням нашої основної діяльності, — каже Олександр Володимирович.

Основні причини, що ведуть до нещасних випадків — недостатня компетентність робітників, недотримання вимог під час виконання робіт на висоті та правил транс­портної безпеки. Сюди відноситься і виконання небезпечних робіт, а саме: вогневих, газонебезпечних. Згідно з аналізом, який проводить компанія, розроблені "золоті правила" з охорони праці та програма з удосконалення системи управління охороною праці.

— Щодо оцінки ризиків є хороша програма на рівні працівників. Ми проводимо навчання для наших людей. Як правильно оцінити ризики і розробити заходи, щоб не стався нещасний випадок, та як правильно виконувати роботи. Для того щоб запустити програму "Безпечний робочий простір", або БРП, ми ­схематично за кожним працівником виділили робоче місце і зону відповідальності, — додає Олександр Дев'ятка.

Щодня працівник перед зміною, у процесі та наприкінці роботи стежить за своїм робочим простором. У разі виявлення будь-яких небезпек, усуває їх самостійно, якщо це входить до його компетенції. В іншому випадку — доповідає керівнику. Коли і керівник не може усунути небезпеку, для цього є гаряча лінія з охорони праці БРП. Сюди працівник може зателефонувати, навіть анонімно, і проблему вирішать на рівні філії чи апарату управління. Процес контролюватиметься до повного усунення проблеми.

— Ми даємо не тільки обов'язки працівникам, а ще й право облаштувати безпечне робоче місце і простір. Загалом в Україні за 2018 рік було допущено 4126 травм, із яких 360 — зі смертельними наслідками. В акціонерному товаристві "Укргазвидобування" торік сталося 20 нещасних випадків, але без смертельних наслідків, — наголошує Олександр Володимирович.

Торік компанія запустила практичні тренінги для працівників. Стосувалися безпечного виконання робіт на висоті та надання домедичної допомоги. Це дало позитивні результати.

— В управлінні був випадок тяжкого травматизму минулого року. Майстер, який проходив навчання, зумів вчасно надати домедичну допомогу постраждалому, і це врятувало йому життя, — продовжує заступник директора.

Олександр Володимирович серед перших пройшов курси домедичної допомоги.

— Щоб не розгубитися в критичній ситуації, потрібно знати послідовність дій. Як підійти до потерпілого, з чого почати реанімаційні заходи, як убезпечити себе. Дуже хороший тренінг навіть для тих, хто вже володіє азами першої допомоги, — зазначає Олександр Дев'ятка.

Цей проект — внесок найбільшої газовидобувної компанії України у безпеку праці співробітників і безпеку громад, у яких вони живуть. Уміння надати першу допомогу до прибуття лікарів важливо для кожної людини. А в районах, куди швидка не може доїхати оперативно, ці навички мають критичне значення.

Через місяць після тренінгу одному зі співробітників газопромислового управління "Полтавагазвидобування" В'ячеславу Руденкові довелося застосувати отримані знання на практиці. Унаслідок нещасного випадку постраждав водій. Дістав значні травми голови, проте вижив завдяки своєчасним і правильним діям колеги. На допомогу йому прийшов ще один працівник, який також проходив тренінг.

— Коли я вискочив на вулицю, машиніст екскаватора був у шоковому стані. А водій, який зазнав травми, лежав біля автомобіля на спині. З рота, носа, майже фонтаном била кров. У мене відразу перша думка була, чи він живий. Перевернув його на бік, щоб кров почала сходити і він не захлинувся, бо ніяк було дихнути, — згадує В'ячеслав Руденко.

Здобувати необхідні знання з охорони праці стало простіше, акціонерне товариство "Укргазвидобування" всіляко цьому сприяє.

— Зараз набагато більше уваги приділяється цьому напрямку. Здається, і самі люди стали дисциплінованішими, грамотнішими, ніж у старі часи. Проводяться заняття, тренінги, роз'яснювальна робота. Це має велике значення і може врятувати не одне людське життя, — каже В'ячеслав Руденко.

У планах "Полтавагазвидобування" закупити новий спецодяг європейського зразка, продовжувати практичні тренінги та підготовку працівників і підрядників. Також мають розпочати навчання для водіїв із контраварійного водіння.

— Один із важливих моментів, які ми цьогоріч плануємо розвивати — це управління і взаємодія із підрядними організаціями, які працюють на наших об'єктах. Це робиться для того, аби виробити єдиний підхід у питаннях безпеки виконання робіт на об'єктах між нашими працівниками і колегами підрядних організацій, — додає Олександр Дев'ятка.

Дотримання корпоративних норм і законодавчих вимог — важливий елемент щоденної роботи підприємства, а безпека — головна умова співпраці з підрядними організаціями.

Зараз ви читаєте новину «"Укргазвидобування" дотримується сучасних умов охорони праці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4751
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода