— Через кризу зросла кількість крадіжок із підприємств, шахрайств, зловживань. Працедавці перестраховуються. Бо українці звикли обдурювати, хапнути зайве на роботі, — пояснює Андрій Волик.
Найбільше використовують детектори комерційні структури. У компанії "Агро-А", яку очолює Андрій Волик, таких клієнтів 92%. Державні установи замовляють 1–2% перевірок, фізичні особи — 4%.
— Подружжя перевіряють вірність одне одного. А батьки перевіряють дітей — чи вживають наркотики, — додає поліграфолог.
У світі Україна третя за кількістю куплених детекторів, після США й Мексики.
— У США президент і члени конгресу щорічно проходять такі перевірки, — продовжує Андрій Волик. — У деяких країнах Європи перевірка — умова для роботи держслужбовцем.
Півроку тому менеджера банку Наталію Баклаженко, 28 років, підвищили на посаді. Вона керує відділом. Перед призначенням керівництво попередило: Наталія має пройти тест на детекторі брехні.
— Коли вперше сіла в крісло — було страшно, — згадує Наталія. — Спитають, чи нічого не вкрала. Я-то не вкрала, але трушуся. Ану, як тіло зреагує якось не так і датчики зафіксують щось зворотне? Але все обійшлося. Питали про дитинство, особисте життя, роботу. Відповідала чесно. Після тесту прийняли на роботу.
Коментарі
8