Жителям анексованого Криму не вистачає якісної питної води. Міста, села й селища отримують її в неочищеному стані з місцевих джерел.
Про це заявив так званий віце-прем'єр півострова Юрій Гоцанюк. Додає, що проблема з питною водою у Криму виникла, бо Україна перекрила її надходження із Дніпра по Північно-Кримському каналу.
— Проблема, насправді, не в нестачі питної води для населення. Її можна діставати із джерел і забезпечувати людей. Проблема — у відсутності достатньої кількості рідини для сільського господарства й хімічної промисловості півночі півострова, — говорить колишній міністр туризму Криму Олександр Лієв, 42 роки. — Північно-Кримський канал на 90 відсотків слугував технічним потребам. Лише 5 відсотків дніпровської води брали для поповнення водосховищ, із яких потім витрачали воду на комунальні потреби і питне водопостачання.
Крим — майже на дві третини напівпустеля. Але завдяки воді, яку постачали із Дніпра, територія півострова стала придатна для виробництва. Наприклад, у Красноперекопському районі вода для пиття є. Але більшість жителів займалися вирощуванням рисових полів. Перекриття каналу призвело до того, що поля немає чим зрошувати. Якщо прісної води для цих цілей не буде і далі — люди звідти виїжджатимуть.
Коментарі