Ексклюзиви
Пʼятниця, 29 жовтня 2010 00:36

"У бідній країні немає демократії"

 

Половині українців грошей вистачає тільки на їжу. 16,3% говорять, що й на це коштів бракує. Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології. Опитали 2038 людей з усіх областей України, з Києва та Криму. За середнім доходом громадян Україна посідає передостаннє місце серед європейських держав.

— По-перше, така кількість бідних створює дуже нестабільну соціальну систему. Вона загрожує великими соціальними потрясіннями. Може з'явитись, образно кажучи, якийсь Володька Ленін і почне робити революцію, — коментує соціальний експерт Максим Лациба, 33 роки. — Це жарт, але є небезпека соціальних конфліктів. По-друге, у бідній країні немає демократії. Запит на демократичне і прозоре суспільство формує саме середній клас, а не бідняки. У бідному суспільстві громадяни вимагають радше хліба, ніж свободи. У ньому високий рівень хвороб, бо люди не можуть нормально дбати про здоров'я. А це величезні втрати для економіки, бо втрат зазнає робоча сила. Також це — низький платоспроможний ринок, неможливість розвитку малого бізнесу, адже його клієнтами мають бути широкі верстви населення. А ті купують дешеві неякісні продукти швидкого приготування, секонд-хенд тощо.

Зараз ви читаєте новину «"У бідній країні немає демократії"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 562
Голосування Чим закінчиться зустріч Зеленського і Путіна?
  • Нічим. Все залишиться, як є
  • Україна піде на поступки Росії
  • Путіна переконають зупинити війну
  • Зеленський погодиться вписати особливий статус Донбасу у Конституцію
  • Президент зрозуміє, що з Путіним домовитись нереально. На Донбасі почнуть будувати стіну
  • Домовляться про газ, але не про Донбас
Переглянути
Погода