— Найбільша проблема для переселенців зараз — зима, — розповідає співкоординатор громадської ініціативи "Восток SOS" Ольга Івкіна. — Жити на дачах, базах відпочинку вже холодно. Щоб винайняти житло, треба гроші. А їх у переселенців обмаль. Роботу теж знайти непросто. Там, де є житло, наприклад у селах, немає роботи. А там, де робота є, — житло дороге.
Харків, Київ, Дніпропетровськ перенасичені переселенцями. Спочатку їх там радісно приймали, а тепер намагаються перенаправляти в інші регіони. Запрошують до Львова, Херсона. Надають будинок з умовою, що голова сім'ї рік працюватиме на певному підприємстві. Такі пропозиції були від фабрики фетрових виробів, виробників курятини та олії.
Місцеве населення краще приймало переселенців улітку. Надавали свої дачі тощо. Зараз люди трохи втомилися. Більшість жителів Донбасу хочуть повернутися додому. Думають, що війна скоро закінчиться. Тому не надто активно шукають роботу на новому місці. Проукраїнська меншість повертатися на Донбас не збирається. Ці люди активно підтримували Майдан, засвітилися на телеканалах. Тепер бояться переслідувань удома.
411 067 осіб переїхали в інші регіони з Донецької та Луганської областей станом на 23 жовтня, повідомили в управлінні верховного комісара ООН у справах біженців. Найбільше переселенців живуть на Харківщині — 110 941, на Київщині — 34 318, у Запорізькій обл. — 35 569, Дніпропетровській — 32 192, Одеській — 13 859, Полтавській — 13 656, в Києві — 12 648 осіб. У райони Донеччини, які контролюють сили АТО, перебралися — 61 208 людей. Найменше оселилися в Тернопільській — 1367, Волинській — 1479, Чернівецькій областях — 1583.
51 811 переселенців повернулися додому наприкінці вересня, за даними Міністерства з надзвичайних ситуацій. Переважно це жителі Донеччини.
Близько 3 тис. переселенців із Донецької та Луганської областей знайшли роботу, повідомила міністр соцполітики Людмила Денісова. Всього до центрів зайнятості звернулися близько 15 тис. осіб.
Півроку переселенцям виплачуватимуть щомісячну допомогу. Її розмір не має перевищувати 2,4 тис. грн на сім'ю. Працездатним платитимуть 442 грн, за два місяці вони мають знайти роботу. Інакше розмір допомоги зменшать удвічі. На дітей, інвалідів, пенсіонерів — по 884 грн.
Коментарі