— Стіна впала на другому уроці. Вчителька глянула у коридор — усюди пилюка. Сказала брати речі і йти через боковий вихід. Усі побігли. З двору побачили, що школа розділилася на дві частини, — каже 13-річний Юрій Гриценко, восьмикласник школи №6 у Василькові на Київщині.
11 жовтня о 9:56 у триповерховому приміщенні обвалилася фасадна стіна — впав перехід між двома крилами школи. Завалилися коридори й перекриття на поверхах. Ніхто не постраждав. Діти та вчителі були в класах. Обвал заблокував виходи з шести кабінетів. Із другого і третього поверхів учнів знімали рятувальники.
За 3 год. після руйнування школа оточена поліцією. Утворився завал заввишки 9 м і 15 м завдовжки. В оточенні батьків біля стадіону стоїть директор 68-річний Леонід Горулько. Одяг у пилюці, лице — червоне.
— Сьогодні в нас запустили опалення. Ранок був спокійним. Але біля 10-ї години до мене забіг завхоз і закричав, що йде потріскування по стіні. Відповів йому, щоби біг виводити класи з лівого крила. Сам пішов у праве, — розповідає Леонід Васильович. — Був на сходах, коли повз мене виходили три класи. Аж раптом за 8 метрів від мене склалися три поверхи, — затягується цигаркою.
За спиною директора стоїть його заляпана багном "Хонда Сіті".
— Вибіг на вулицю, а більшість дітей уже там. Кричав учителям, щоб порахували їх і вели до стадіону. Просив дзвонити батькам, аби йшли до школи, — продовжує Леонід Васильович. — Пожежники прибули оперативно. Почали знімати учнів із верхніх поверхів. Зробили перекличку й усіх відпустили додому.
Кілька десятків рятувальників розбирають завали. Поліцейських — утричі більше. Приїжджають голова Держслужби з надзвичайних ситуацій 50-річний Микола Чечоткін і віце-прем'єр Геннадій Зубко, 49 років.
— Під завалами людей немає. Щодо травмованих, то є інформація про синяк на плечі 12-річного хлопчика, — говорить Чечоткін.
О 13:30 біля завалу лишається до сотні учнів. Стоять за попереджувальними стрічками. До них підходить білявка в чорному пальті.
— Бігом ідіть по домам! Вас усіх відпустили! Канікули! — вигукує на весь двір. — Бо дзвонитиму до батьків, щоб вас позабирали.
За шкільною котельнею тушать цигарки об стіну 15-річні Олена й Вікторія.
— Уся школа знає про тріщину в стіні біля центрального входу. Показували директору і вчителям. Але нікому діла до цього немає. Щоправда, обвал стався в іншому місці, — каже Вікторія. — Я була на уроці, коли все повалилося. Не злякалася. Просто вийшла зі школи, як нас щороку вчать на спеціальних тренуваннях. Розповідають, як діяти в подібних ситуаціях. Лише зараз дійшло, що всіх нас могло завалити.
Приміщення школи зведене 1965 року. У 28 класах навчаються 659 учнів. Працюють 42 вчителі.
Під час спорудження приміщення виникли проблеми. Про це йдеться на сайті закладу: "Першим директором був педагог-фронтовик Іван Побєда. Важка доля дісталася йому: усував недоліки будівництва. Їх було багато. Через це школа запрацювала на 45 днів пізніше".
Завал стався, бо після рясних дощів вода розмила фундамент і він тріснув. Це — попередня версія. Також стіни могла пошкодити вода з дощової каналізації поряд зі школою.
Від 12 жовтня всі збудовані до 1980 року школи перевірятимуть інспекції. Таке розпорядження уряду.
Цьогоріч відремонтували спортзал
2016-го на ремонт школи №6 у місті Васильків Київської області виділили 400 тис. грн. Капітально відремонтували спортзал, купили меблі й мати.
— За три останні роки біля школи поклали асфальт. Збудували харчовий блок, — каже Володимир Сабадаш, мер Василькова.
— Перед навчальним роком нас перевірила інспекція. Пошкоджень на стінах не знайшли. Якби вони були — я б перший їх показав, — говорить директор школи Леонід Горулько.
Коментарі