У неділю 77-річна Ганна та 81-річний Володимир Кулії прийшли на майдан Незалежності в Рівному, аби скуштувати найбільшого весільного пирога в країні.
— Рівне святкує день міста, а ми — чергову річницю весілля, — сміється Ганна Олексіївна. — У шлюбі прожили 57 років. Влада запросила, щоб ми дали якусь пораду молодятам. Сьогодні одружуються 24 гарні пари.
Наречені по черзі виходили на два червоних подіуми. Посередині в ятці стоїть 175-кілограмовий весільний пиріг. Його три доби пекли на підприємстві "Поліссяхліб".
Міський голова 52-річний Володимир Хомко відкраяв парі по шматку. Потім цілував молодих, вручав пам"ятні тарілки.
— За день перецілував усіх наречених у Рівному. Заради цього варто було ставати мером, — жартує.
— Це рекорд. Більшого весільного пирога ніхто не випік, — засвідчує Ігор Підчібій із Книги рекордів України. — Тиждень тому в Сорочинцях спекли лише 160-кілограмовий.
На коровай-рекордсмен пішло 140 кг борошна, 25 кг дріжджів та 210 яєць. П"ятеро майстринь прикрашали його випеченими колосками та квітами.
— Смачний, — розглядає свій шматок Ганна Кулій. — А на моє весілля спекли дуже маленький, розміром не більше паски. Нас із родинами тоді вислали до Сибіру. Вважали неблагонадійними. Я ще зі школи антирадянські карикатури малювала. З Володею познайомилися в Томську, там народили сина Віктора. Донька Мирослава народилася вже в Україні.
Ганна та Володимир — корінні рівняни. Із заслання повернулися сюди 1957-го.
— Рівне тоді було інакшим, — згадує Володимир Мануїлович. — Не було стільки магазинів, автомобілів. Люди дуже змінилися за ці роки, й не в кращий бік. Але дихається мені вільніше.
Володимир Кулій каже, що найчистішим Рівне було за часів панування Польщі. Кожен торговець мав прибрати територію біля крамниці до шостої ранку. Інакше — штраф.
— Пам"ятаю, у 1930 роках бабця водила мене до Свято-Воскресенського собору в центрі міста, — розказує старожил. — Я ніколи не бачив, щоби біля храму хтось курив або пив пиво.
Коментарі
2