17 липня російський прикордонний катер "Мангуст" протаранив човен з українськими рибалками в Азовському морі. Четверо загинули. Травмованого 49-річного Олександра Федоровича затримали. Понад 3,5 місяця він жив у російському місті Єйськ на підписці про невиїзд. 6 листопада повернувся додому — в село Безіменне Новоазовського району Донеччини.
Російське ФСБ досі звинувачує рибалку у браконьєрстві. Викликають у Єйськ на 20 лютого.
— У Саші склероз розвинувся: через дві хвилини все забуває. Потрібно оформляти інвалідність. Ліва легеня зачеплена, він задихається. 10 літрів води принести немає сил, — каже дружина 32-річна Марина Ніколаєва.
Компенсації Федорович не отримав.
— Живемо на 542 гривні — це моя допомога з біржі праці. Влітку робила офіціанткою, а взимку в нас на роботу не влаштуєшся. Сашу покликали працювати в шлакоблочну бригаду, так він через день упав хворий, голова крутиться. Пропонують сторожем — за тисячу гривень треба їздити в Маріуполь. Мама забрала мою 14-річну дочку в Донецьк, а ми із Сашею сидимо на каші з капустою.
В Україні розслідують справу про порушення правил судноводіння, у якій Федорович є свідком. Його допитали двічі.
Родичам загиблих Україна виплатила по 100 тис. грн допомоги.
Коментарі