Вівторок, 22 жовтня 2019 07:40

Росіяни затримують торгові судна в Азовському морі

В Азовському морі росіяни збільшили тривалість затримок торгових кораблів, що прямують в українські порти.

Після проходження Керченської протоки українські судна та вантажі оглядає російська прикордонна служба. Із серпня-вересня час затримки зріс із 19,8 год. до 39,1 год. на вході в Азовське море. Та з 27,7 год. до 65,8 — на виході в Чорне.

— Росіяни придумали нові схеми затримування — "українські" судна ставлять у чергу. Потім виводять караванами, після проходження всіх російських кораблів, — каже 60-річний Андрій Клименко, голова правління фонду "Майдан закодронних справ ".

Спиняти торгові кораблі російські силовики почали 2017-го, коли звели міст через Керченську протоку. Перевірки тривали до двох діб.

Україна повинна розірвати договір про Азовське море від 2004 року, вважає 38-річний Борис Бабін, колишній представник президента України в Автономній Республіці Крим.

— За цим договором, нашим кордоном фактично є пляж. Таким чином російські прикордонники можуть стояти біля нашого берега й вивчати ситуацію, — каже екс-чиновник. — А якщо угоду розірвати, то в акваторію Азовського моря зможуть заходити натовські кораблі. Москва цього не хоче, тому вся її агентура в Україні буде цьому перешкоджати.

Зараз ви читаєте новину «Росіяни затримують торгові судна в Азовському морі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода