— У бойових умовах на Донбасі випробували бронетехніку українського виробництва, протитанкові керовані ракети, зразки радіостанцій, тепловізорів, стрілецьку зброю, системи індивідуального захисту, — говорить 46-річний Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії "Діфенс експрес".
Як показали себе модифіковані танки, БТРи?
— Танки Т-64 "Булат" — добре. Особливо, коли оснащені тепловізором і можуть вести бій уночі. Сучасні українські розробки БТР‑3 та БТР-4 отримали перший бойовий досвід. Після цього внесли зміни в конструкцію, вдосконалили техніку.
Застосовували українські системи контрбатарейної боротьби?
— Ні, бо вони існують у кількох екземплярах, їх зберігають на заводах. Це станції "Положення-2" і "Зоопарк-2". Використовують дві американські станції контрбатарейної боротьби й радянські комплекси АЗК-5 і АЗК-7.
Яку зброю випробувала Росія на Донбасі?
— Щонайменше 30 видів — танки, бронемашини, комплекси протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби, стрілецька зброя.
Що просимо у США? Чому не випускають нові зразки української зброї?
— На випуск вітчизняних аналогів не вистачає грошей і часу. Українській армії бракує зброї та легкої бронетехніки. Автомобілі "Хаммер" і штурмові гвинтівки потрібні для спецпідрозділів. Укроборонпром обіцяв до кінця року випустити 200 автомобілів "Дозор", зараз кажуть лише про 50. "Хаммери" стоять на озброєнні 95-ї аеромобільної бригади, їх використовували в миротворчих місіях. Дефіциту стрілецької зброї немає. Частину автоматів Калашникова модернізували на заводі "Форт". Оснащують приладами нічного бачення і приціли. Також це підприємство в зону АТО поставило багато гвинтівок "Форт-221" і "Форт-224", що випускає за ізраїльською ліцензією.
Є проблеми з протитанковими засобами. Американський "Джевелін" може замінити український "Корсар", що пройшов випробування.
Коментарі