— Утомилися передавати дітям продукти в Крим. Дзвонять щотижня і плачуть, що нічого нема, — говорить 58-річна Галина Рижаєва з Миколаєва. — Пакуємо сало, шоколад, каву, твердий сир.
З нового року ситуація з продуктами сильно погіршилася, — додає. — Діти живуть у Керчі. Там, як переправа не працює — скрізь пусті полиці. Донька в декреті, то ми передаємо і дитяче харчування, чаї, медикаменти. За кожну посилку платимо майже 300 гривень. Але донька каже, якби вони купували все на місці, це було б дорожче.
Передачі кримчанам також доправляють автобусами, що їдуть до Херсона. Водії беруть удвічі дешевше, ніж на пошті.
— Замовляємо продукти із Сімферополя і Севастополя водіям, — розповідає 27-річна Катерина Соловйова з Керчі. — Там у маркети завозять більше товарів. У нас бракує риби, м'яса, молочних продуктів. Недавно завезли вагові макарони, то їх за день розібрали. Наступного дня пусті полиці завісили шторами.
100 мільярдів рублів виділила Росія на розвиток Криму 2015-го. Це вчетверо менше, ніж обіцяли. Протягом року не ремонтуватимуть держустанов і доріг. Батьки мають платити за харчування у дитсадках і школах.
291 гривню коштує відпочити у Криму на вихідних. У туристичному пакеті — п'ять екскурсій по Севастополю і проживання. Окремо треба заплатити за переліт. Такий відпочинок пропонуватимуть працівникам російських шкіл, бібліотек, держслужбовцям. За рік вони мають хоч раз відвідати півострів.
Коментарі