Кияни мають вільний доступ тільки до 15% берегів Дніпра, які розташовані в межах столиці. Решту місця займають промзони, ресторани й висотне будівництво.
— Найняли човен і пропливли майже дві третини акваторії Дніпра: від Троєщини до Кончі-Заспи. Усі перешкоди позначали на карті. Вздовж Дніпра нарахували понад 150 парканів. Загородити прохід до річки намагається кожен, хто має поряд земельну ділянку, — розповідає Олександр Оксимець, керівник проекту "Вкрадений Дніпро". — Більшість із цих людей — не олігархи, а власники скромних будівель. Дехто взагалі ставить біля берега таблички з написами: приватна власність. Таких порушників ми теж позначали на карті. Найбільше випадків у районі дач на Осокорках.
Найменше загороджують прохід до річки — в Оболонському районі.
— На більшій частині Оболонської набережної відсутній транспорт. Тихо, є алеї з освітленням і лави, — продовжує Олександр Оксимець. — На трієчку можна оцінити набережні Поштової площі, Русанівки, Дніпровську. Дві останні мають навіть кращу природу, ніж на Оболоні, але відгороджені від людей кількома смугами магістралі.
Результати дослідження активісти передадуть міській владі.
Коментарі
2