Ексклюзиви
Четвер, 14 жовтня 2021 07:11

Повертають обов'язковий техогляд автомобілів

Із вересня 2022-го автомобілі на українських номерах мають проходити обов'язковий техогляд. Легкові машини перевірятимуть за чотири роки після реєстрації, потім — що два роки. Таксі й вантажівки з масою понад 3,5 т — щороку.

Кожні 12 місяців техогляд проходитимуть і автомобілі, які перевозять понад дев'ять пасажирів. Якщо машина старша за дев'ять років, перевірка буде кожні шість місяців.

За відмову від техогляду водій отримає штраф в 1,7 тис. грн. При повторному порушенні можуть позбавити водійських прав.

— Якщо машина не відповідатиме вимогам перевірки, нею заборонять користуватися, — говорить глава Асоціації безпеки експлуатації транспорту Дмитро Гончарук, 41 рік. — Техогляд зобов'яже водіїв тримати автомобілі в належному стані.

Контроль незручний тим, що на нього потрібно витрачати час і гроші, додає експерт.

— Може створити клопіт власникам машин із поломками. Отримають перелік невідповідностей, які доведеться усунути та пройти контроль повторно. Вартість техогляду коливається в межах 800–1300 гривень.

Щоб не дати водіям змоги купувати документи про успішне проходження контролю, техогляд мають фіксувати на відеокамеру.

— Потрібно автоматизувати передачу показників з приладів у лабораторії й до загальнодержавної бази даних, — додає Дмитро Гончарук. — Має бути персональна відповідальність експерта, який проводить техогляд. Наприклад, у Польщі фахівця, який порушив вимоги, на п'ять років позбавляють права обіймати посаду.

Зараз ви читаєте новину «Повертають обов'язковий техогляд автомобілів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі