Після зливи з градом 8 червня у Сімферополі з берегів вийшла річка Слов'янка. Підтопила залізничну колію біля Євпаторійського шосе та найбільший у Криму торговельний центр "Меганом".
Під водою опинилися вул. Бородіна, Лугова, просп. Кірова та край ботанічного саду Таврійського університету. У центрі міста падав град завбільшки як 10-копійчана монета.
На парковці вода піднялася до вікон автомобілів, які покупці залишили під торговельним центром. У холі її набралося по кісточки. Прибиральниці збирали у відра швабрами.
— Весь первый этаж был залит. Люди разулись и вперед — товары покупать. Хорошо, что никого не убило током. Владельцам машин не позавидуешь — никто не купит, если уже была в воде, все гнить будет. Мы с женой пришли покупать утюг и гладильную доску. Ушли с мокрыми ногами и доской. Утюг побоялись брать, — розповідає сімферополець Ігор Бероєв, 32 роки. Живе на вул. Джанкойській. — Раз в три года нас стабильно заливает. Еще реку застроили, загнали в бетон. На следующий день вода сошла, но мусора на улице прилично.
Вода частково залила всі три райони міста. Брудні потоки текли зі швидкістю 2 м/хв. Посеред вулиці городяни знаходили живу рибу, яку винесло течією.
— Несколько ершиков с ладонь нашла, трепыхались в луже, — розповідає телефоном Наталія.
У неділю дощова вода залила центральні вулиці Євпаторії.
63-річний Олександр Сергієнко з аналітичного центру "Інститут міста" найбільшою проблемою називає неочищену систему зливостоків.
— Городяни вже звикли, що каналізація в незадовільному стані. Нею опікуються водоканали, які зараз у приватних власників. Вони подають воду, а на стан мереж, що у власності міста, їм начхати. Щороку дощі затоплюють ті самі вулиці.
Минула зима була сніжна. Сніг ліг не на промерзлу землю, а на теплу. Багато води пішло в підземні річки та озера. Земля перезволожена. Тепер будь-яка злива може спричинити зсув, — каже Сергієнко.
Під час затоплення радить гуртуватися. Мешканцям багатоквартирних будинків хоча б під'їздом, приватних будинків — вулицею.
— Необхідний човен, щоб перевозити речі й харчі. Треба запастися газовими балонами та генераторами. І продуктами на кілька днів. Будинок обкласти мішками з піском, а жителям приватного сектору — віднести меблі та свійських тварин на горище. Слід пам'ятати про сусідів. Серед них можуть бути інваліди чи літні люди.
Коментарі