2 листопада у Києві на вул. Ярославів Вал частували стравами, які українці їли під час Голодомору 1932–1933 років. Шестеро дітей пропонували перехожим коржі, спечені з корінців та трави на старому салі. Акцію організували Спілка української молоді.
У середу близько 12.00 діти віком від 6 до 14 років, вдягнуті у вишиванки й куртки, стоять на тротуарі. 14-річний Любомир із білою тарілкою у руках зупиняє чоловіка з жінкою.
— Спробуйте їжу, зроблену з листя та коріння. Таку робили за часів Голодомору 1933 року, — звертається до 35-річного Руслана. Той у червоній куртці, окулярах із золотавою оправою. Вагається, а тоді відщипує шматок коржа і кидає до рота.
— Що глину з травою жуєш. Але, напевно, голодний і таке їв би. Як жувачка, — каже.
Інші діти також зупиняють перехожих.
— Специфический вкус, я себе что-то подобное готовил недавно. Чем-то напоминает черствый хлеб с плесенью, — говорить чоловік у плетеній зеленій шапці, з великими навушниками на шиї.
Організатори розповідають, їжу готували не зовсім так, як за часів Голоду. Боялися за здоров'я людей.
— Спекти млинці без борошна неможливо, вони розвалюються. Схиляю голову перед людьми того часу, яким це вдавалося, — ділиться Людмила Гритковець, 43 роки. Вона готувала страви. — Використали свіжу картоплю, хоча тоді робили з гнилої. Коржаники смажили на старому салі, а не машинному маслі. Вони зроблені з буряка, лободи, корінців кульбаби.
Ще готували затірку — рідку суміш із води і грубо змеленого борошна. Та волок — із вареної лободи чи інших бур'янів. Їх перехожим тільки показували.
За годину коржаники спробували близько 20 осіб.
Коментарі
2